Oğulcan Kanmazalp Satranç Olimpiyatları’nda

Son Güncelleme : 30 Temmuz 2022 11:07
Oğulcan Kanmazalp Satranç Olimpiyatları’nda

Yalova Belediyespor’un başarılı sporcusu IM Oğulcan Kanmazalp 27 Temmuz-10 Ağustos tarihleri arasında Hindistan’ın Chennai kentinde düzenlenecek 44. Dünya Satranç Olimpiyatında başarılı olabilmek için ter dökecek.

Türkiye dev organizasyonda hem genel kategoride hem de kadınlar kategorisinde madalya mücadelesi verecek. Yalova Belediyespor’un yıldızı IM Oğulcan Kanmazalp genel kategoride takım kaptanlığını üstlenecek. Kadroda GM Mustafa Yılmaz, GM Emre Can, GM Vahap Şanal, GM Cemil Can Ali Marandi ve GM Dragan Solak bulunuyor.

  1. Dünya Satranç Olimpiyat’ında kadın Milli takımımızın kaptanlığını ve Milli Takımlar Menajeri olan IM Yakup Erturan üstlenecek. IM Ekaterina Atalık, WFM Gülenay Aydın, WFM Duru Okuyaz, WCM Çiğdem Onur ve WFM Buse Naz Koçyiğit ise Ay-Yıldızlı forma ile hamlelerini gerçekleştirecek.

“Mutluyuz ve Gururluyuz”

Yalova Satranç İl Temsilcisi Erkan Şat,” Mutluyuz ve gururluyuz. 44. Dünya Satranç Olimpiyatı’nın bizim için anlamı farklı olacak. Dünya’nın en iyilerinin mücadele edeceği satrancın en büyük organizasyonunda Yalova Belediyespor’dan başarılı sporcusu IM Oğulcan Kanmazalp’te yer alacak ve Milli takım kaptanı olarak ter dökecek. Tüm sporcularımıza başarılar diliyorum” diye konuştu.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle