Öğretmenler Günü Buruk Kutlandı

Öğretmenler Günü Buruk Kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü Yalova’da kısıtlı bir şekilde gerçekleştirilen törenlerle kutlandı.

RDKM’de düzenlenen törene ise Yalova Valisi Muammer Erol, Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme eski Genel Müdürü Ömer Balıbey’le birlikte katıldı.

Öğretmenler Günü kutlamaları 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen çelenk sunumu ile başladı. Yalova Milli Eğitim Müdürü Dr. Abdülaziz Yeniyol’un Atatürk anıtına çelenk bırakması sonrasında gerçekleştirilen saygı duruşu ve okunan İstiklal marşı ile meydandaki tören sona erdi. Tören RDKM’de Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen programla sürdü. Burada ki programa ise Yalova Valisi Muammer Erol, eski İstanbul Milli Eğitim Müdürü, Milli Eğitim Bakanlığı eski Öğretmen Yetiştirme Genel Müdürü Ömer Balıbey’le birlikte katıldı. Törenin açılış konuşmasını emekli öğretmenler adına Nuray Özkan gerçekleştirdi. Konuşmasında öğretmenliğin bir aşk ve sevgi işi olduğuna vurgu yapan Özkan, “Öğretmenlik mesleği bir ideal, gaye ve hizmet mesleğidir. Biz öğretmenlerin en büyük tutkusu çocuk sevgisidir. Bizlerin en büyük mutluluğu ise öğrencilerimizi hayata atılmış kendisine, ailesi ve ülkesine faydalı bireyler olarak karşımızda görmektir. Ne mutlu bana ki böyle kutsal bir mesleğe yıllarımı verdim” dedi.

Velilerden destek istedi
Nuray Özkan’ın ardından kürsüye gelen Yalova Milli Eğitim Müdürü Dr. Abdülaziz Yeniyol ise kısa bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmasında öğretmen ve velilerden Pazartesi günü itibarı ile başlayan uzaktan eğitime öğrencilerin katılımını sağlamaları için destek isteyen Yeniyol, “Bu meslek gerçekten hem zihin hem de kalple yürütülen bir meslek. Fakat salgın döneminde bu mesleğin sınıf yönetiminde ne kadar önemli bir noktada olduğunu çok açık ve net görüyoruz. İster sanal alemde, ister sınıf ortamında olsun sınıf yönetimi çok önemlidir. 1 milyon öğretmen kapasitesine ve 17 milyon öğrenci kapasitesine sahip devasa bir bakanlıkta Mart ayında patlak veren pandemide yüzde 20'lerden’ yüzde 30’lardan iki ay içerisinde yüzde 70’lere kadar çıkan bir ahenk, bir uyum ortaya kondu bakanlığımızca. Geçtiğimiz pazartesi gününden itibaren aktif eğitimden, interaktif eğitime başlamış durumdayız. Özellikle okul yöneticilerimizle ve öğrenci velilerimizle irtibata geçerek bakanlığımızın ortaya koyduğu takvime uyulması konusunda hassasiyet bekliyoruz” şeklinde konuştu.

“Türkiye uzaktan eğitimde en iyi ülke”
Programda eski İstanbul Milli Eğitim Müdürü, Milli Eğitim Bakanlığı eski Öğretmen Yetiştirme Genel Müdürü Ömer Balıbey de bir konuşma gerçekleştirdi. Balıbey uzaktan eğitim uygulamasında Türkiye’ye övgüler yağdırarak, “Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk çok sıkıntılı bir dönemde görevi devraldı. Ama şimdi görüyorum ki bakanlık EBA üzerinden imkanlarını da geliştirerek öğrencilere yüzde 80 oranında ulaşabildi. Uzaktan eğitim ya da interaktif eğitim diye tabir edilen bu sistemi bakanlığımız çok iyi bir şekilde yapmaktadır. Bunu dünyada en iyi şekilde yürüten ülke de Türkiye’dir” diye konuştu.

Konuşmaların ardından emekliye ayrılan Nuray Özkan’a teşekkür belgesini ise Yalova Valisi Muammer Erol takdim etti. Program Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri tarafından hazırlanan Oratoryonun sunumu ile sona erdi. 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle