Öğrencilerinden “Daha Güzel Bir Dünya” İçin Girişimcilik

06 Aralık 2022 08:35
Öğrencilerinden “Daha Güzel Bir Dünya” İçin Girişimcilik

Yalova Anadolu Lisesi öğrencileri Erasmus+ etkinlikleri kapsamında girişimcilik etkinlikleri gerçekleştirdiler. Öğrenciler elde edilen geliri ise LÖSEV ve TEMA gibi kuruluşlara bağışladılar.

Yalova Anadolu Lisesi Erasmus+ Projesi “Digital vs Traditional” kapsamında yürütülen faaliyetlerden biri olan Genç Girişimciler etkinliği tamamlandı. Etkinlik kapsamında öğrenciler, kurdukları e-Dreams+ adlı sanal şirket ile, kendilerine sağlanan 100 Euro krediyi kullanarak, 30 gün içinde gerçekleştirdikleri faaliyetlerle 440 Euro kar ettiler. Şirket bünyesinde öğrenciler bir Yönetim Kurulu oluşturarak, CEO, Finans, Halkla İlişkiler, Basın Danışmanlığı, Satın Alma, AR-GE ve şirket çalışanları gibi pozisyonlarda görevler aldılar. Bir organizasyon şirketi olan e-Dreams+ ile öncelikle okul bahçesinde bir kermes düzenlediler. Buradan elde edilen toplam gelirle bir Kostüm Partisi organizasyonu gerçekleştirdiler. Proje ortağı olan Fransa, İspanya, Romanya, Polonya ve Letonya’dan okullarla eş zamanlı gerçekleştirilen Genç Girişimciler faaliyeti sonucu elde edilen gelirin tamamı, LÖSEV-Lösemili Çocuklar Vakfı, Tema- Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı, AB tarafından desteklenen Voices of Children aracılığı ile Ukrayna’daki savaş mağduru çocuklara ve UNICEF-Birleşmiş Milletler Çocuk Fonu’na bağışlandı.

2020-2023 yılları arasında yürütülen proje kapsamında, son bir yılda toplam 16 öğrenci, 8 öğretmen ve 2 idareci proje ortağı okulların ülkeleri olan Fransa, İspanya, Polonya ve Romanya’ya ziyaretlerde bulundu. 10 Aralık 2022’de Letonya’nın başkenti Riga’da düzenlenecek olan toplantıya 3 öğretmen ve 4 öğrenciyle katılacak olan Yalova Anadolu Lisesi, ilimizi ve ülkemizi başarılı bir şekilde temsil etmeye hazırlanıyor. 

 

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle