Öğrencilerin Ara Tatil Hediyeleri Hazır

17 Ocak 2023 08:50
Öğrencilerin Ara Tatil Hediyeleri Hazır

Subaşı Belediyesi okullarda bu hafta başlayacak olan yarıyıl tatili öncesinde öğrencilere sunulacak hediyeleri hazırladı. 15 günlük tatile çıkacak olan öğrencilere vitamin deposu Kivi hediye edilecek.

Okullarda yarıyıl tatili 23 Ocak 2023 tarihinde başlayacak ve 03 Şubat tarihine kadar devam edecek. 15 gün sürecek olan sömestr tatiline çıkacak öğrencilere hediye vermek isteyen Subaşı belediyesi de çocukların sağlığına ve büyümelerine katkı sunmak için Kivi’yi seçti. Bunun için beldedeki Kivi üreticilerinin de desteğini alan belediye öğrencilere sunulacak Kivi paketlerini özenle hazırladı. Bu Kivileri okulun son gününde öğrencilere dağıtacaklarını ifade eden Subaşı Belediye Başkanı Turan Canbay, “Birlikte güzel işler yapmaya, dayanışmayı artırmaya ve üretmeye devam ediyoruz.

Önümüzdeki hafta ara tatile çıkacak öğrencilerimize bir sürprizimiz var. Beldemizdeki okullarda eğitim gören çocuklarımıza karne hediyesi olarak beldemizin geçim kaynaklarından, vitamin deposu Subaşı Kivisi hazırladık. Projede her zaman yanımızda olan halkımıza, muhtarlarımıza, gençlerimize, kivi üreticilerine, iş insanlarımıza, STK ve siyasi parti yöneticilerine teşekkürler” dedi.

Kivi’nin faydaları nelerdir?
Kivi içeriğindeki vitaminler sayesinde zengin bir besin profiline sahiptir. C vitamini açısından zengin olan kivi düşük kalorili bir meyvedir. Vücuttaki dokuların gelişmesini ve onarılmasını sağlayan C vitamini bağışıklık sistemine de büyük katkılarda bulunur. C vitamini açısından zengin olan kivi, K vitamini de içermektedir. K vitamini, yağda çözünen bir vitamin olduğundan kandaki kalsiyum seviyelerini düzenlemede etkilidir. Folat, potasyum ve lif de içeren kivi, bakır açısından da zengindir. Bakır, demir ile birlikte çalışarak sağlıklı kemikleri, sinirleri ve bağışıklığı destekler.  Kivi, diyet lifi sayesinde sindirimi iyileştirerek bağırsakta bulunan proteinleri parçalayan enzimleri içermektedir. Şişkinliğe neden olan yemeklerden sonra kivi tüketmek sert proteinlerin parçalanmasına yardımcı olabilmektedir. Kivi aynı zamanda sindirim sistemini çalıştıran müshil etkisine de sahiptir.  Kivide bulunan C vitamini astım hastalarında hırıltılı solunum semptomlarını hafifletmeye yardımcı olmaktadır. Bu durum özellikle kivi tüketen çocuklarda faydalı olmaktadır. Kivi, gözler için vitamin sağlayan zeaksantin ve lutein barındırır. Bu iki bileşen, antioksidan görevi görerek, gözler için önemli bir vitamin olan A vitaminin oluşmasını sağlar. Aynı zamanda retinaya zarar veren fazla ışığı emerek, diğer göz hastalıklarından korunmasında etkili olur.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle