Öğrencilerden Güvenlik Güçlerine Mektup

Öğrencilerden Güvenlik Güçlerine Mektup

“9 Ekim Dünya Posta Günü” Şehit Osman Altınkuyu Anadolu Lisesinde düzenlenen etkinlik ile kutlandı.

Dünya Posta Birliğine üye ülkeler tarafından her yıl 9 Ekim tarihinde kutlanan “Dünya Posta Günü” dolayısıyla PTT Genel Müdürlüğünce Ülke genelinde bu güne özel mektup kampanyası düzenlendi.

Kampanya çerçevesinde Şehit Osman Altınkuyu Anadolu Lisesi öğrencileri milli birlik, beraberlik ile hoşgörü ve kardeşlik duygularımızın pekiştirilmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladıkları mektupları Ülkemizin Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde, büyük bir özveri ile görev yapan güvenlik güçlerimize gönderdi.

Okul Konferans Salonunda da bir program düzenlendi. Programa İl Millî Eğitim Müdürü Ali Tosun, İl Jandarma Alay Komutan Yardımcısı Yarbay Özkan Seyrek, PTT Başmüdürü Hasan Hüseyin Kaya, kurum müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Mektubun öneminden, kalıcılığından bahseden İl Millî Eğitim Müdürü Ali Tosun, "Öğrencilerimiz, günün anlam ve önemine binaen yazdıkları mektuplarla silahlı kuvvetlerimiz ve emniyet güçlerimizle manevi bağ oluşturmanın gurur ve sevincini yaşadı"  dedi.

İl Jandarma Alay Komutan Yardımcısı Yarbay Özkan Seyrek ise öğrencilerin yazmış oldukları mektupların bölgede görev yapan güvenlik güçlerimiz için büyük bir moral ve motivasyon kaynağı olduğuna dikkat çekti.

PTT Başmüdürü Hasan Hüseyin Kaya da programda bir konuşma yaptı. Kaya, "Tüm dünyada kutlanan 9 Ekim Dünya Posta Günü sebebiyle PTT’nin düzenlemiş olduğu bu kapmayanın mektup yazma alışkanlığının yeniden hatırlanması açısından önemli olduğunu, nicelik açısından gelişen iletişim sektörünün nitelik açısından hala mektubun değerine ulaşamadığını belirterek, kampanyaya sağladıkları bu anlamlı katkıdan dolayı başta Milli Eğitim Müdürümüz olmak üzere okul yöneticilerimize ve öğrencilerimize şükranlarımı sunuyorum" şeklinde konuştu.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle