Öğrenciler Hastaneye Hayran Kaldı

03 Haziran 2023 12:00
Öğrenciler Hastaneye Hayran Kaldı

Yalova Üniversitesi Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Programı bölümü öğrencileri, Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ni ziyaret ederek hastanenin yangın, güvenlik ve deprem izolatörü sistemlerini yerinde gördü.

Yalova Üniversitesi Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Programı bölümü öğrencileri ve Öğretim Görevlisi Ersel Kılıç, Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ni ziyaret etti. Ziyarette hastanenin olası afetler ve yangınlar esnasında devreye girecek olan güvenlik ve söndürme sistemleri hakkında bilgi alındı.

Ziyarete Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Hasan Ergenç de eşlik etti. Ergenç, hastanenin son teknoloji yangın, güvenlik ve söndürme sistemlerinin tam bir otomasyonla çalıştığını belirterek, “Hastanemiz hem yangın hem de deprem riskine karşı en üst düzeyde korunmaktadır. Hastanemizde bulunan deprem izolatörleri sayesinde 8-9 büyüklüğündeki depremlere dayanabilecek bir yapıya sahibiz. Yangın söndürme sistemimiz ise herhangi bir yangın durumunda otomatik olarak devreye girerek yangını kontrol altına alır” dedi.

Ergenç ayrıca öğrencilerle birlikte hastaneyi gezerek yangın söndürme ve diğer güvenlik sistemleri hakkında bilgiler verdi. Öğrenciler ise insan sağlığı için 7 gün 24 saat boyunca hizmet veren Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin bu denli gelişmiş sistemlerle yangınlardan ve depremlerden korunuyor olmasından duydukları memnuniyeti ifade ettiler.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Gülşen bodur

03 Haziran 2023 19:31
Gerçekten çok memnun kaldım acilde bile ilgi vardı