Öğrenciler Atık Su Arıtma Tesisini Gezdi

Son Güncelleme : 25 Kasım 2022 08:11
Öğrenciler Atık Su Arıtma Tesisini Gezdi

Çiftlikköy ilçesinde eğitim ve öğretim gören öğrenciler Çiftlikköy Belediyesi tarafından işletilen Çiftlikköy Atık Su Arıtma Tesislerini gezerek burada ki yetkililerden çalışmalarla ilgili bilgiler aldılar.

Çiftlikköy Belediyesi öğrencilerin gelişimine katkı sunmak adına belediye bünyesinde bulunan tesislerin çalışma sistemleri hakkında da bilgilendirmeler gerçekleştiriyor. Bu çerçevede Çiftlikköy Belediyesi tarafından işletilen Çiftlikköy Atık Su Arıtma Tesislerine gelen öğrenciler yetkililer tarafından karşılandılar. Önce tesisi gezen ve tam otomatik bir sistemle 7 gün 24 saat boyunca kontrol edilen sistem hakkında bilgiler alan öğrenciler kafalarına takılan soruları sorma imkanı da buldular.

Çiftlikköy Belediyesi Atık Su Arıtma Tesisi yetkilileri, "Tesislerimizi yakından görmek ve incelemek isteyen öğrencilerimizin yoğun bir talebi bulunmaktadır. Öğrencilerimizin tesislerimizi ziyaret ederek bilgilenmeleri, çevre bilincinin geliştirilmesi yönünde de ayrı bir önem taşıyor. İnanıyoruz ki, sürdürülebilir kalkınma ancak bilimle çevresel duyarlılığın kesiştiği bir düşünce kararlılığı ile mümkün olmaktadır. Atıksu Arıtma Tesisi ve tesisin güzel ilçemize sağladığı yararlar ile çalışmalarımız hakkında genel bilgilerin aktarıldığı ve öğrencilerimizin sorularının cevaplandırıldığı bu tür gezileri programlı bir şekilde sürdüreceğiz" denildi.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle