Öğrenciler 3 Boyutlu Yaya Geçidi Yaptı

06 Haziran 2023 10:40
Öğrenciler 3 Boyutlu Yaya Geçidi Yaptı

Yalova Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri trafikte sürat yapan sürücüler nedeni ile trafikte karşıdan karşıya geçmekte zorlanan yayaların imdadına yetişti. Öğrenciler öğretmenleri ile birlikte okullarının önüne 3 boyutlu yaya geçidi tasarladılar.

Yalova Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri trafik güvenliği için ilginç bir proje gerçekleştirdi. Öğrenciler öğretmenleri ile birlikte Safranyolu Caddesi üzerindeki okullarının önüne 3 boyutlu yaya geçidi tasarladılar. Amaçlarının bu caddeden geçen araçların yavaşlamasını sağlamak olduğunu dile getiren Görsel sanatlar öğretmeni Cansel Yılmaz, “Burada ciddi bir trafik var. Okul önünde özellikle okula giriş ve çıkış saatlerinde bir tehlike oluşuyor. Biz de 3 boyutlu olarak tasarladığımız bu yaya geçidi ile sürücülerin burada yavaşlamasını sağlamayı amaçladık” dedi.

3 boyutlu yaya geçidinin göz yanılması ile sürücüleri yavaşlattığını ifade eden Yılmaz, “Bu proje hem sanatsal hem de eğitsel bir amaç taşıyor. Öğrencilerimiz hem sanat yapmanın hem de topluma faydalı olmanın keyfini yaşıyorlar. Bu proje sayesinde sürücülerin dikkati çekiliyor ve yayalara öncelik veriyorlar.” diye konuştu.

3 boyutlu yaya geçidini görünce yavaşlayan ancak yaklaştıklarında bunun bir göz yanılması olduğunu fark eden sürücüler ise şaşkınlıklarını gizleyemediler.

“Bu çok ilginç bir şey, ilk defa böyle bir şey gördük.” diyen bir sürücüler, “Yaya geçidinin gördüğümüzde sanki havada duruyormuş gibi hissediyoruz. Çok güzel bir proje olmuş.” dediler.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle