Nostaljide Termal


Bu haftaki Pazar nostaljisi foto haberlerimizde Termal Kaplıcalarımızı ele aldık. Bu haftaki nostalji haberlerimizle sizleri geçmişe kısa bir yolculuğa götürmek istiyoruz. İlk kez göreceğiniz bu fotoğ

Bu haftaki Pazar nostaljisi foto haberlerimizde Termal Kaplıcalarımızı ele aldık. Bu haftaki nostalji haberlerimizle sizleri geçmişe kısa bir yolculuğa götürmek istiyoruz.

İlk kez göreceğiniz bu fotoğraflarda yer alan görüntülerin 100 yıl önce Termal Kaplıcalarına verilen “ Cennet” unvanının haklı gerekçesini bir kez daha göreceksiniz.

İşte bu Termal Kaplıcaları Nostalji yolculuğumuzun fotoğraflarına bakıp, bu otellerin yaklaşık bir asır önce Yalova Termal Kaplıcalarında hizmet verdiğine tanık olacaksınız. 1900 lü yılların başında yapılan ve Atatürk’ün arkadaşlarıyla birlikte önemli toplantılarını gerçekleştirdiği ahşap tarihi Büyük otel ve Gazino göz dolduruyordu.

Genç Cumhuriyetin en önemli otellerinden biri olan Büyük Otel, ne yazık ki bugün bir enkaz halinde ve yıkılmak üzere. 1929 yılından 1938 yılına kadar Mustafa Kemal Atatürk tarafından uzun süre kullanılan Yalova Termal Kaplıca Tesisleri içindeki tarihi Büyük Otel bundan yaklaşık 70 yıl önce çekilmiş fotoğrafın büyük halini görmek için tıklayınız

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle