Nostalji’de Müzik


Bir döneme damgasını vuran ve Ersen ve dadaşların söylediği “ Vatan Bizim Ülke Bizim El Bizim” adlı şarkıyı seslendiren grubun arasında Yalovalı Faruk Acar’da yer alıyordu. Müzik hayatına 1970’li

Bir döneme damgasini vuran ve Ersen ve dadaslarin söyledigi “ Vatan Bizim Ülke Bizim El Bizim” adli sarkiyi seslendiren grubun arasinda Yalovali Faruk Acar’da yer aliyordu.

Müzik hayatina 1970’li yillarin sonunda baslayan ve o dönemde Yalova Gazipasa caddesi üzerinde bulunan “Golden Man” gazinosunu çalistiran Faruk Acar, kendi isyerinde bir süre sahneye çikti. Daha sonra Ersen ve Dadaslar Grubu bünyesinde müzik hayatini sürdüren ve 1985 yilinda piyasaya çikan 45’likte seslendirilen “Vatan Bizim, Ülke Bizim, El Bizim” adli eseri Ersen ile birlikte seslendiren Faruk Acar, ilerleyen yillarda reklamcilik sektörüne geçti.

Medya sektöründe uzun bir süre çalisan Faruk Acar, 2002 yilinda gittigi ABD’nin Newyork kentinde Türkishgazete’yi çikardi. Acar, son olarak geçen ay yapilan kongrede Türk Amerikan Dernekleri Federasyonunun Genel sekreterlik görevine getirilmisti.

Ersen ve dadaslarin 1985 yilinda piyasaya çikardigi “Vatan Bizim Ülke Bizim El Bizim” sarkisi o dönemlerde TRT ekranlarina böyle yansimisti.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle