PTSAÇAPECUCTPZ
<<Takvimi Kapat
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Yalova’ya 3 Yeni Mahalle

Yalova’ya 3 Yeni Mahalle

Yayınlama Tarihi: 10 Şubat 2011

Yalova Belediye Meclisi 3 yeni mahallenin oluşturulması çalışmalara başladı. Yeni mahalleler bakanlık tarafından onaylanırsa Yalova’daki mahalle sayısı 13’e çıkacak.

Yalova Belediye Meclisi’nin 3. oturumu Yakup Koçal başkanlığında yapıldı. Belediye Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantıda Yalova merkezde 3 yeni mahallenin oluşturulması gündeme geldi. bu mahallerinden birincisin Fevziçakmak Mahallesi ikiye ayrılarak oluşturulacağı bildirildi. Şehit Ömer Faydalı, Cumhuriyet, Yalova Bursa Yolu ve İstanbul Caddesi arasında kalan kısımda yeni bir mahalle oluşturularak ad verilecek. İkinci mahalle ise Bağlarbaşı Mahallesi’nin ikiye ayrılmasıyla oluşturulacak. Şehit Ömer Faydalı, Vatan, Yalova Deresi ve Kartepe Mahalle sınırı arasındaki yer ayrılarak yeni bir ad verilecek. Yalova’da oluşturulması planlanan 3 mahalle ise Kazımkarabekir Mahallesi’nin ikiye ayrılmasıyla olacak. Bu mahallede Şehit Ömer Faydalı, Yalova Deresi, Ali Şener Caddesi ve Hacımehmet Köyü sınırı arasında kalan bölgede olacak.

Meclis’te yeni oluşturulacak mahalleler için 3 kişilik komisyon belirlendi. Komisyonlarda Adem Gülsüm, Halit Güleç ve Kadir Ofluoğlu yer alıyor.

Konu hakkında bir açıklama yapan Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal, mahallerin nüfusları ve alanlarının geniş olması sebebiyle böyle bir çalışma yapıldığını dile getirdi. Başkan Koçal, vatandaştan gelen talepleri değerlendirdiklerini belirterek, “Yeni oluşturulacak mahallelerle ildeki tüm mahallelerin ortalama 10 bin nüfusu olacak. Toplam 13 mahalleye sahip olacağız. Yalova gelişiyor. Nüfus artıyor. Bu şekilde ihtiyacı karşılayabileceğiz” diye konuştu.

Yaklaşan genel seçimler öncesi karar alıp bir karışıklığa neden olmak istemediklerini sözlerine ekleyen Başkan Koçal, “Komisyonumuz bu konuda daha detaylı bir çalışma yapacak. Temmuz-Ağustos gibi bunun kararını alırız” dedi.  • Yazılmış yorumlar listeleniyor...
  • 10 Şubat 2011 21:23 tarihinde köylü yazdı;yeni mahallelere kadir ofluoğlu çok güzel isim bulur
  • Yorumunu Yaz
Yorum Formu

Resimde gördüklerinizi bu kutuya yazınız.
  • Tamamı BÜYÜK harflerden oluşan yorumlar yayınlanmaz.
  • Bu habere beş dakika içerisinde sadece bir adet yorum yazabilirsiniz.
  • T.C. yasalarına aykırı, hakaret içeren, kişilik haklarına saldırı niteliğindeki yorumlar yayınlanmayacaktır.
  • Yorumlardan doğabilecek hukuki yaptırımlardan hiç bir şekilde Yalovamiz.com sorumlu tutulamaz.
  • Yazılan her yorumun yayınlanacağı garanti edilmemektedir.