"Nesiller İnşa Ediyoruz"

"Nesiller İnşa Ediyoruz"

Yalova Valisi Tuğba Yılmaz başkanlığında gerçekleştirilen Okul ve Okul Çevresi Güvenlik Toplantısının 2.si geniş bir katılımla gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Vali Yılmaz, “Bizler nesiller inşa ediyoruz” dedi.

Vali Yılmaz başkanlığında, Raif Dinçkök Kültür Merkezi toplantı salonunda “2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı” konulu toplantı yapıldı. Toplantıda okul çevrelerinde alınacak önemler masaya yatırıldı.
“Hazırlıklarımızı tamamladık”

Toplantıda ilk olarak Yalova Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun söz aldı. Tosun, “2018/2019 eğitim ve öğretim yılında 43 bin öğrenci ve 3 bin 200 öğretmenimiz ders başı yapacak. Yeni eğitim ve öğretim yılına yönelik tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Okullarımızda temizlik görevlisi ve özel güvenlik görevlisi alımları tamamlandı. Bu yıl 73 okulumuzda özel güvenlik görevlisi bulunacak. Okullarımızın çevresindeki tüm metruk binalar yıkıldı. Bu okul çevrelerinin denetimini daha kolay yapmamıza da imkan sağladı. Öte yandan il genelinde 77 okul beyaz bayrak alırken 10 okulumuzda beslenme dostu okul olmayı başardı. 11 bin 500 öğrenciyi geçen yıl spor, sanat ve kültürel etkinliklerle buluşturduk. Bu yıl hedefimiz 20 öğrenci dedi.

“Daha güvenli bir eğitim öğretim yılı olacak”

İl Emniyeti Çocuk Şube Müdürü Ali Kaan Abanoz, okul çevrelerinde yapılan güvenlik çalışmaları hakkında bilgi verdi. Abanoz, çalışmalarla okul çevrelerinde olay sayılarındaki düşüşler yaşandığına dikkati çekti. Abanoz, “Amacımız daha güvenli bir eğitim yılı oluşturmak. Bu yıl her okulda özel güvenlik görevlileri dışında sabit bir kolluk görevlisi de görev yapacak” diye konuştu.

“Yavrularımıza en iyi eğitim ortamını sağlayacağız”

Yalova Valisi Tuğba ise konuşmasında geleceği şekillendirecek nesiller yetiştirildiğine vurgu yaptı. Vali Yılmaz konuşmasında şu sözlere yer verdi, “43 bin yavrumuz bu yıl eğitim ve öğretime başlayacak. Amacımız öğrencilerimizin en iyi şekilde eğitim ve öğretim almalarını sağlamak. Bunda hepimize önemli görevler düşüyor. Unutulmamalıdır ki bizler geleceği şekillendirecek nesilleri inşa ediyoruz. Ben tüm idarecilerimizden bir şeyi istiyorum. Hepiniz kendi çocuğunuzun nasıl bir eğitim almasını, nasıl bir ortamda bulunmasını ve ona nasıl davranılmasını istiyorsanız diğer çocuklara da öyle davranın. Bu duyarlılığı göstermeliyiz. Tüm yavrularımıza anne ve baba şefkati ile yaklaşmalıyız. Yalova eğitim öğretimde çok iyi sıralarda işte bunu hep birlikte başarıyoruz. Ben yeni eğitim öğretim yılının başarılara vesile olmasını diliyorum” dedi.
Toplantının soru cevap bölümü ise basına kapalı olarak devam etti.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle