Naim Filminin Galası Yalova’da Yapıldı

10 Aralık 2019 08:28
Naim Filminin Galası Yalova’da Yapıldı

Başarılarıyla spor tarihine damga vuran merhum halterci Naim Süleymanoğlu'nun hayatını anlatan 'Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu' filminin galası Yalova Vega Alışveriş ve Yaşam Merkezi Melek Sinemasında yapıldı.

Filmin yapımcısı Mustafa Uslu, "Muhteşem bir film oldu, gişe çok bir şey değil, önemli olan içimiz çok rahat. Sadece şunu söyleyeceğim; Naim Süleymanoğlu hayatında ikinci olmamıştır" dedi.

2017 yılında aramızdan ayrılan Naim Süleymanoğlu'nun başarılarla olduğu kadar zorluklarla da dolu hayat hikayesini anlatan 'Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu' filminin galası Yalova Kipa AVM’de yapıldı. Galaya Özer Feyzioğlu, Hayat Van Eck, Selen Öztürk, Bahri Uslu, Bora Kırkım, Renan Bilek, Batuhan Davutoğlu, Barış Kıralioğlu, Emir Yaman Yılmaz katıldı.

"Böyle güzel bir insanın filmini yapma şansına eriştiğimiz için çok mutluyum"

Efsane sporcunun hayatını anlatan filmi yaptıkları için çok mutlu olduğunu dile getiren filmin yönetmeni Özer Fevzioğlu, "Böyle büyük böyle güzel bir insanın filmini yapma şansına eriştiğimiz için çok mutluyum, herkes büyük bir sevgiyle katıldı. Sadece bir sahne, bir cümle için bu projeye katılıp değer katan herkese teşekkür ediyorum. En büyük sorumluluk Hayat'taydı. Olmaya kalkıştığınız kişi dünyanın en büyük sporcusu unvanını almış bir insan kolay değildi. Ama ben başardığına inanıyorum" dedi.

"Akşam otele gittiğimde bayılmış şekilde yattığımı çok iyi biliyorum"

Filmde efsane halterciyi canlandırmanın zaman zaman kendisini çok zorladığını belirten oyuncu Hayat Van Eck, "Naim Süleymanoğlu'nu canlandırmak büyük sorumluluktu, zordu üzerine çalıştıkça anladım ki sadece bir halterci değil, aynı zamanda bir insan hakları savaşçısı, Büyük bir gurur, onur olmasına rağmen bir o kadar da zordu. Çünkü yakın tarihimiz her türlü bilgisi ve görüntüsü ellerimizin altında. Bu filmle bu ülke için Bulgaristan'daki Türkler için, hakları elinden alınmış tüm insanlar için bu kadar çok şey feda etmiş ve başarıya imza atıp bunu politik başarıya da çevirmiş bir insanın tanınmasını çok isterim. Akşam otele gittiğimde bayılmış şekilde yattığımı çok iyi biliyorum. İsim değiştirme olayı öyle bir yerden etkiliyor ki Süleymanoğlu'nu çok acı bir şekilde ağladığı bir sahne var. Onu en iyi, en gerçekçi şekilde sunmak benim için gerçekten en zoruydu" diye konuştu.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle