“Mustafa Tutuk’la Yola Devam Edeceğimizi Düşünüyorum”

20 Kasım 2023 09:09
“Mustafa Tutuk’la Yola Devam Edeceğimizi Düşünüyorum”

AK Parti Yalova İl Başkanı Mustafa Tutuk, yerel seçimde AK Parti’nin Yalova Belediye Başkan adayının Mustafa Tutuk olacağını düşündüğünü ifade etti. Tutuk’un doğal aday olduğunu da ifade eden Güçlü, “Biz parti olarak kendisinden çok memnunuz” dedi.

Yerel seçime yaklaşılan şu günlerde en çok merak edilen konulardan birisi de AK Parti’nin adayları ve özellikle de Yalova Belediye Başkanlığı için kimin aday gösterileceği konuları. Bu noktada partinin ildeki en yetkili ağzı oldukça net açıklamalarda bulundu. Aday adaylık süreci ve Yalova Belediye Başkan adayı kim olur sorularını cevaplayan Güçlü aday adaylık başvurularının son günde yoğunlaşmasını beklediklerini de dile getirdi. İlçelerdeki sayıya değinen Güçlü, “Aday adaylık başvuru süreci başladı. Bütün ilçelerimizde ve beldelerimizde aday adaylık çalışmaları ve başvuruları yoğun bir şekilde devam ediyor. Şu ana kadar 3 ilçede toplamda 8 başvuru var. Bunlar ilçe başvuruları. Buna beldeler dahil değil. Yalova Belediye Başkanlığı için henüz bir başvuru almadık. Ama başvurular için genelde hep son günler beklenir. Ben başvurunun son gününde yoğun bir başvuru gerçekleşeceğini düşünüyorum. “ dedi.

Halk da parti de Tutuk’tan mutlu
Yalova Belediye Başkanlığı için AK Parti’den kimin ya da kimlerin aday olacağı sorusuna cevap veren AK Parti Yalova İl Başkanı Umut Güçlü, “Mustafa Tutuk Yalova Belediyesi’nde yaşanan malum süreçten sonra önce vekaleten, ardından da Vefa Salman’ın istifası ile asaleten bu göreve seçildi. O süreçten beri de Yalova’ya çok önemli ve güzel hizmetler üretiyor. Ben AK Parti İl Başkanı olmamın yanısıra Yalova’da esnaflık yapıyorum. İl başkanlığındaki işlerim bitip kendi işletmeme geçtiğimde insanlarımızla burada da sohbetlerimizi sürdürüyoruz. Vatandaşımız Yalova Belediyesi’nin hizmet ve çalışmalarından dolayısıyla da Sayın Mustafa Tutuk’tan son derece memnunlar. Halkımız Mustafa Başkan’a ciddi bir destek veriyor. Onun belediye çatısı altında yaptığı çalışmalar ve Yalova’ya değer katan hizmetleri bizi de çok memnun ediyor. Bu süreçte Yalova Belediyesi tarihinin en büyük ihalesi olan Ana İshale Hattının yenilenmesi işi başladı. Caddeleriniz aydınlatıldı, Vatan Caddesi’nde şu anda büyük bir çalışma sürdürülüyor. Birçok cadde asfaltlandı ve bunun gibi daha sayamayacağım çok fazla hizmet kısa bir süre içerisinde üretildi. Biz de parti olarak kendisinden çok memnunuz. Kendisi bu süreçte de doğal adaydır. Diğer aday adaylık başvuruları da olursa değerlendirilecektir. Ama biz bu yola Mustafa Tutuk ile devam edileceğini düşünüyoruz” diye konuştu.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle