Musiki Derneği’nden Muhteşem Cumhuriyet Konseri

29 Ekim 2022 12:17
Musiki Derneği’nden Muhteşem Cumhuriyet Konseri

Yalova Musiki Derneği tarafından düzenlenen ve Şef Faruk Ömer Öskan yönetiminde sunulan "Cumhuriyet Konseri" Yalovalılardan ilgi gördü.

Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla RDKM'de gerçekleşen konsere kalabalık bir davetli grubunun katılımı ile gerçekleştirildi. Canan Neşeli’nin sunduğu konserde, Bursa Sanat Müziği Sevenler Derneği Korosu, Kaytazdere Belediyesi Gençlik Spor Kültür Sanat Derneği Korosu, Bursa Kozan Lions Korosu ve Çınarcık Musiki Derneği Korosu konsere katılarak Musiki Derneği organizasyonuna destek verdiler. Koronun seslendirdiği Atatürk’ün sevdiği eserlerle başlayan konserde Musiki derneğinin solistleri solo eserleri büyük bir ustalıkla seslendirerek izleyenlerden tam not aldılar. Konseri dinlemek için RDKM’yi dolduran vatandaşlar ise ellerindeki Türk Bayrakları ile bu coşkuya eşlik ettiler. Koronun seslendirdiği parçaları da hep bir ağızdan söyleyen vatandaşlar Cumhuriyet Coşkusunu salona taşıdılar. Konser sonrasında vatandaşlar katılım sağlayan ekipleri dakikalarca ayakta alkışladılar.

Konserin gördüğü ilgiden çok büyük bir mutluluk duyduklarını ifade eden Yalova Musiki Derneği Şefi Faruk Ömer Öskan, “Cumhuriyetin 99. Yıldönümünde Cumhuriyet Konseri’nde vatandaşlarımızla buluştuk. Salonu hınca hınç dolduran vatandaşlarımız seslendirdiğimiz şarkılara da eşlik ettiler. Unutulmaz bir konser geçirdik” dedi.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle