MTO Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

22 Eylül 2022 10:18
MTO Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Yalova’da eğitim veren Mesleki ve Teknik Okulların yöneticilerinin katılımı ile yeni eğitim ve öğretim yılının ilk değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Yalova Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe başkanlığında Uygulama Oteli’nde gerçekleştirilen MTO Değerlendirme Toplantısı’na, ildeki mesleki ve teknik okulların yöneticileri katıldı. Mesleki eğitimin önemine vurgu yapan Yalova Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe bu anlamda çalışmaların da yoğun bir şekilde devam ettiğine dikkat çekerek, “Milli Eğitim Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında, mesleki eğitime öğrenci kazandırılması amacıyla imzalanan Mesleki ve Teknik Eğitim İş Birliği Protokolü kapsamında ilimizde de mesleki eğitim çalışmaları yoğun şekilde devam ediyor” dedi.

Mesleki eğitimin öneminin ve avantajlarının en iyi şekilde anlatılması gerektiğini dile getiren Yalova Milli Eğitim Müdürü Hali İbrahim Akmeşe bu anlamda okul yöneticilerini de hassas davranmaya çağırdı. Okullarda mesleki eğitimin yaygınlaştırılması anlamında yapılan çalışmaların da masaya yatırıldığı toplantıda okul yöneticileri sıra ile söz alarak yapılan çalışmaları paylaştılar.

 

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle