Minikler Doğa Eğitimi Verildi

23 Kasım 2022 08:50
Minikler Doğa Eğitimi Verildi

Yalova Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Şubesi tarafından Çınarcık ilçesinde oluşturulan Doğa Eğitim Merkezi minik konuklarını ağırlamaya devam ediyor. Burada hayvanları ve bitkileri yakından tanıyan miniklere doğa sevgisi de aşılanıyor.

Yalova’da öğrencilerin doğayı tanıyarak sevmelerini hedefleyen eğitimlere devam ediliyor. Bu çerçevede Çınarcık ilçesinde bulunan DKMP Şube Müdürlüğü’ne ait Doğa Eğitim Merkezi’ni ziyaret eden öğrenciler doğayla içiçe bir gün geçirdiler. Firuzan Kınal İlkokulu’ndan öğretmenleri nezaretinde merkeze gelen 17 öğrenci Çınarcık Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliği yetkilileri tarafından karşılandılar. Yalova DKMP Şube Müdürü Nevzat Alğan da minik öğrencilere ziyaretlerinde eşlik etti. Minikler DKMP Yetkililerinden hayvanlar ve doğa hakkında bilgiler aldılar. Merkezde bulunan hayvanları seven ve doyuran minikler ardından kendilerine verilen hediyelerle mutlu oldular.

Bu merkezin toplumun her kesimine doğanın korunmasının önemini anlatmak için kurulduğunu hatırlatan DKMP yetkilileri miniklere ise bu ziyaretlerinde doğa ve hayvan sevgisi aşılandığını dile getirdiler.

 

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle