Minik Sanatçıdan Vali Yılmaz'a Ziyaret

Minik Sanatçıdan Vali Yılmaz'a Ziyaret

Görme engelli olmasına rağmen ünlü sanatçıların eserlerini ustalıkla çalabilen İbn-i Sina Özel Eğitim ve Uygulama Merkezi öğrencisi İrem Fitöz Yalova Valisi Tuğba Yılmaz'ı makamında ziyaret etti.

Vali Yılmaz minik sanatçının becerisi karşısında şaşkınlığını gizleyemedi.

İbn-i Sina Özel Eğitim ve Uygulama Merkezi'nde eğitim gören görme engelli İrem Fitöz ünlü bestecilerin eserlerini sadece dinleyerek öğreniyor ve bu eserleri ustalıkla çalabiliyor. Ulusal medyada da bu becerisi ile bir çok kez yer bulan İrem Fitöz Yalova Valisi Tuğba Yılmaz'ı makamında ziyaret etti. Ziyarette , İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, İbn-İ Sina Özel Eğitim Uygulama Merkezi Okul Müdürü Ümit Yaşar Ganioğlu, Özel Eğitim Sınıf Öğretmeni Sibel Altan, Çınarcık Atatürk Bilim Ve Sanat Merkezi Okul Müdürü Dr. Sabri Kan, Müzik Öğretmeni Didem Yeniay ve öğrencimizin velisi de eşlik etti.

İrem Fitöz, parçalarını Yalova Valisi Tuğba Yılmaz için de seslendirdi. Minik sanatçıyı ilgiyle dinleyen Vali Yılmaz, Fitöz'e övgüler yağdırdı. Vali Yılmaz misafirlerinden üstün yetenekli öğrencilere yönelik yapılan çalışmaları tek tek dinledikten sonra İrem’le keyifli bir sohbet gerçekleştirdi. Sohbet esnasında İrem’in geçtiğimiz yılda Cumhurbaşkanlığı Külliye ’sinde düzenlenen bir programda bu yeteneğini sergileme şansı bulduğunu öğrenirken, öğrencimizin anısıyla ilgili heyecan ve mutluluğuna da ortak oldu. Yılmaz kendisini sahip olduğu özel yeteneğin yanı sıra okul hayatında gösterdiği gayreti ve özellikle kitap okumayı hayatının odak noktası olan müzik kadar sevmesinden ötürü tebrik edip,  öğrenciye ziyaretinin anısına Mp3 Çalar hediye etti.

 Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Yalova Valisi Tuğba YILMAZ, müziğe tutkuyla bağlanan, görme engelli ve aynı zamanda otistik olan İrem Fitöz’ün toplumumuzdaki sayısız İrem’lerin fark edilebilirliği yönünde bizlere rehber olduğunu, evladımızın uğraşırken kendisini mutlu hissetmesinden ve bu yönde sahip olduğu  özel yetenekten dolayı müzikle iç içe yaşayabilmesi için gerek duyduğu eğitim ve diğer destekler hususunda adımların atılacağını söyledi. İrem’in bu üstün yeteneğini bir başarı öyküsüne dönüştürebileceğine yürekten inandığını da dile getiren Yılmaz kendisine bu konuda gerekli tüm desteği sağlayacağını, aynı zamanda onun bu yetenekli yönüyle keşfedilmeyi bekleyen tüm evlatlarımıza örnek olması umudu taşıdığını belirtti.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle