Milli Eğitim Personellerine Afet Farkındalık Eğitimi

26 Kasım 2022 12:01
Milli Eğitim Personellerine Afet Farkındalık Eğitimi

Yalova Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekiplerince, Yalova Milli Eğitim Müdürlüğü personellerine afet ve acil durumlara yönelik farkındalık eğitimi verildi.

2022 yılı "Türkiye Afet Tatbikat Yılı" kapsamında, AFAD eğitmenleri tarafından Yalova Milli Eğitim Müdürlüğü personellerine afet ve acil durumlara yönelik farkındalık eğitimleri verildi. Eğitimde katılımcılara afet türleri, afetin etkileri, yaşadığımız mekânlardaki risklerin azaltılması ve afet sırasında doğru davranış şekilleri konularında bilgilendirme yapıldı. Eğitimde DASK, zorunlu deprem sigortası, sigortalılık bilinci konularına da değinildi.

Yalova Milli Eğitim Müdürlüğü personellerine verilen teorik eğitimler sırasında AFAD eğitmenleri tarafından personellerin yönelttiği sorular da yanıtlandı. Teorik eğitim sonrasında olası bir afet senaryosu üzerinden mini bir tatbikat da gerçekleştirildi. Depremin başlaması ile birlikte masaların yan tarafına saklanan personeller, “Çök-Kapan-Tutun” tekniği ile sarsıntının geçmesini beklediler. Personeller deprem sonrasında binayı koordineli bir şekilde tahliye ettiler.

Afate farkındalık eğitimlerini çok önemsediklerini dile getiren AFAD Müdürü Doğan Tonçer 2022 yılının Türkiye Afet Tatbikat Yılı ilan edildiğini hatırlattı. Tonçer bundan sonra da eğitimlerin hız kesmeden devam edeceğini ifade etti.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle