Millet Bahçesinde Zemin Etüdü Başladı

Millet Bahçesinde Zemin Etüdü Başladı

İsmetpaşa Mahallesi içerisinde yapılacağı duyurulan Yalova’nın ilk Millet Bahçesi için zemin etüdü çalışmalarına başlandı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un Yalova ziyaretinde müjdesini verdiği Millet Bahçesi için çalışmalara resmen başlandı. 113 bin metre karelik bir alanda oluşturulacak olan bahçe içerisinde yürüme, çocuk oyun alanları, millet kıraathanesi, eğlenme alanları yer alacak. Millet Bahçesi yapılacak olan alana gönderilen araçlar zemin etüdüne başladılar. Etüd çalışması sonrasında ise burada belirtilen yapıların inşası ve ağaçlandırma çalışmalarına aynı zamanda başlanacak.

İsmetpaşa Mahallesi ve Çiftlikköy ilçesi arasında ki sınırda yer alacak olan Millet Bahçesi hem Yalova hem de Çiftlikköy ilçesi için adeta nefes alınacak bir yere dönüşecek. Vatandaşların doğayla kucaklaşabilecekleri ve gönüllerince bir gün geçirecekleri arazi Millet Bahçesine dönüştürülerek halka açılmış olacak. 

Çevreciler tepkili
Öte yandan yapılacak olan Millet Bahçesi projesine çevreciler tepki gösteriyorlar. Burasının tarımsal arazi olduğunu ileri süren çevreci gruplar konuyu yargıya taşıdılar. Mahkemeden projenin iptali ve yürütmenin durdurulması kararı çıkmasını beklediklerini belirten çevreciler ise arazinin Kivi ve Zeytin üretimi yapılan tarımsal bir nokta olduğunu belirtiyorlar.

Tarımsal arazi vasfı kalmadı
Öte yandan AK Parti yöneticileri ise belirtilen arazinin uzun yıllardan beri tarımsal amaçlı olarak kullanılmadığını belirterek, “Burası bir dönem Kivi demonstrasyon çalışmalarında kullanıldı. Ancak uzun yıllardır burada her hangi bir tarımsal üretim ya da çalışma gerçekleştirilmiyor. Bu arazinin boş bir şekilde bekletilmesine gerek yol. Bu alan yeşillendirilip, ağaçlandırılarak halka açılıyor. Bu birilerini neden rahatsız ediyor ki. Burası imara açılmıyor halka açılıyor” dediler.

Yorumlar (3) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Suat

23 Ekim 2020 17:37
Ya ne tarimi, yillardir o arazide birseyler uretildide bizmi gormedik, birakin halkin kullanabilecegi bir sey yapsinlar herseye istemezuk!!! Atamiz buralari Arastirma ve Uretme ciflikleri olarak yaratirken savastan cikmis bir milleti tarima geri dondurmek ne yetistirecegini arastirmak icin arastirmalari, yorgun halka destek olmok icinde uretme ciftliklerini kurdu. Simdi halk ne yetistirecegini arastirmadan cok daha iyi biliyor, gir internete 2 saatte asiyi ogren.

Suat

21 Ekim 2020 21:55
Ya guzel seyler bunlar birakin yapilsin, yemseyil bir alan halkin kullanacagi ne var bunda? Arastirma arastira, arastira doldurdu ulkeyi, birakin artik arastirmayi falan bu o yillarda lazim imis kurmuslar artik bunlar hep ozel sektorde acin biraz gozlerinizi. Ataturkun adini kullanarak Atamizin mirasina saldiriyorlar falan yanlis seyler bunlar, kimse saldirmiyor bugunun sartlarin uygun birseyler yapiyorlar

Suat

21 Ekim 2020 21:50
Beyler kimse muhalefet olmasin, bir yapsinlar ciksin ortaya fenami olur aksam ustu yemyesil agaclarin arasinda oyniyan cocuklarin. Atamizin mirasi diye takmiyalim olaya ne var yani sanki arastirma arastira arastira seymi oldu. Yillarca har vurup harman savurdular guzelim yerlerde hicbir mok yapmadilar yeter artik