“Millet Bahçesi İlin Önceliği Değil”

19 Eylül 2023 11:48
“Millet Bahçesi İlin Önceliği Değil”

CHP Yalova Milletvekili Tahsin Becan Millet Bahçesi’nin ilin öncelikleri arasında yer almadığını ifade ederek buraya yapılan harcamanın üretimde kullanılmasının çok daha yerinde bir karar olacağını söyledi.

Tamamlanmasına az bir süre kalan ve açılışını da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yapması beklenen Millet Bahçesi ile ilgili CHP Yalova Milletvekili Tahsin Becan’dan eleştirel bir açıklama geldi. Becan Millet Bahçesi’nin ilin öncelikleri arasında yer almadığını ifade etti. Becan açıklamasında, “Ankara, İstanbul, İzmir gibi büyük metropollerde bir tane değil 5 tane millet bahçesi yapmak lazım çünkü insanlar binaların arasında boğulmuş. Bu netler için büyük bir ihtiyaç. Ama yüzde 60’ı orman ve tarımsal arazi olan Yalova’da buna ihtiyaç olduğunu düşünmüyorum. Arabanıza binseniz 15 dakikada doğal bir Millet Bahçesi olan Termal’desiniz. Termal’in örneği Türkiye’de yok. Millet Bahçesinin kıralı orada. Bizim bünyemizde böyle bir yer varken kalkıp üzüm bağlarını bozup da orayı yarısını betonlaştırarak Millet Bahçesi yapmanın bir anlamı yok. Ayrıca oraya yapılan bir masraf var. Oraya yapılan masrafı Yalova’da her hangi bir şeyin üretimine harcasaydınız insanları hem çalıştırırdınız hem de ülkenize para kazandırırdınız. Yalova’da sanki tüm sorunlar bitmiş bir Millet Bahçemiz kalmış gibi lanse edilmesine çok sıcak bakmıyorum. Önceliklere bakmak lazım. Yalova’nın öncelikleri arasında bir Millet Bahçesi yok ki. Ben bu mantıkla tamamlanmak üzere de olsa Millet Bahçesi’ne karşıyım.” Sözlerine yer verdi.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle

vatandaş

21 Eylül 2023 20:31
yıllarca oda baskanlığı yapan vekil dedi bunu evet öncelik bahçe değil lakin insan gibi oturacak mekanlar arıyor insanlar ,öncelik toplu taşıma raylı sistem , halk ekmek ama dilinizde hiç yok esnaf kızmasın selam ve dua ile sayın vekil .