MHP’nin Aday Adayları Tanıtıldı


MHP’nin Yalova’dan aday adayı olan 3 ismi, Sporium Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen etkinlikle tanıtıldı. MHP’lilerin adeta gövde gösterisi şeklinde geçen etkinliğine MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa milletvekili İsmet Büyükataman da katıldı.

Gecede partiye yeni katılan üyelere de rozet takılarak partiye katkıda bulunan kişilere plaket verildi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmet Büyükataman, konuşmasında, 12 Haziran Genel Seçimi’nde değinerek, “Bu seçimler ülkenin içinde bulunduğu nazik şartlar ve gelişmeler dikkate alındığında gerçekten bundan önceki seçimlerden çok daha önemli ve anlamlı bir hale geldi. ‘Biz yolsuzluklarla, yoksullukla, yasaklarla mücadele edeceğiz’ dediler. Milletimiz bu beyanları dikkate alarak umutla Türk siyasi tarihinde eşine ender rastlanan çoğunlukla bu kadrolara ülkenin sorumluluğunu tebliğ etti. Bize göre kayıp yıllar olarak Türk siyasi tarihine geçecek olan bu 8,5 yılın sonunda; yolsuzluk, yoksulluk ve yasaklarla mücadele vaadinde bulunan bu kadrolar, ne yazık ki ülkede hiçbir vaatlerini getirmemenin yanına, teslim aldıkları günden çok daha zor sıkıntılı günlerin yaşandığı noktaya taşıdı” dedi.

İl Başkanı Hasan Topçular ise AKP’nin Yalova’da 2–0 söylemlerinde bulunmasını eleştirerek, “Yalova insanı kültürlü insanlardır. Bu 8 yıllık iktidarı göremeyecek kadar kültürsüz bir il değildir. 8 yılda yapılan ortada. Yalova’ya çakılmış bir çivi yok. Bu çiviyi çakmayanlar bugün hangi yüzle 2–0 diyebiliyorlar. Eğer ortada 2-0’lık bir durum varsa o da Milliyetçi Hareket Partisi’nindir. Kutsal ittifaklar kuruluyor birileri birilerini test ediyor. Biz kimsenin testinden geçmedik. Dava arkadaşlarımızın ve ülkücülerin testinden geçtik ve şimdiden diyorum ki MHP’nin milletvekili hayırlı olsun” dedi. Daha sonra ise MHP Yalova milletvekili aday adayları Yusuf Bıyıklı, Semra Özdemir ve Cumhur Ümit Serpen 5 dakika söz alarak kendilerini tanıttı.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle