“MHP Türkiye’de de Yalova’da da Çok Başarılı Bir Sonuç Alacak”

10 Kasım 2022 10:12
“MHP Türkiye’de de Yalova’da da Çok Başarılı Bir Sonuç Alacak”

Milliyetçi Hareket Partisi Yalova İl başkanı Namık Öz yaklaşan 2023 Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri ile ilgili olarak net konuştu. Öz, “MHP Türkiye’de de Yalova’da da çok başarılı sonuçlar alacak” dedi.

Türkiye yavaş yavaş seçim sathı mahalline giriyor. 2023 yılında Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri gerçekleştirilecek. Partiler harıl harıl bu seçim için hazırlıklarını sürdürürken seçimle ilgili ilk somut açıklamalar da MHP Yalova İl Başkanı Namık Öz’den geldi. Öz öncelikle Cumhur İttifakı konusuna değinerek ittifakı oluşturan partilerin uyumundan övgü ile bahsetti. Ülkenin bu birlikteliğe olan ihtiyacına da vurgu yapan Öz, “Biz Cumhur İttifakını oluşturan partiler olarak gerek genel merkezler bazında ve gerekse Yalova’da tam bir uyum içerisindeyiz. Sık sık bir araya gelerek ilimiz hakkında istişareler de yapıyoruz. Yalova için projeler hazırlıyor, Yalova’nın geleceğine katkı sunmak adına önemli adımlar atıyoruz. Bu birliktelik aynı uyumla devam edecek.  Cumhur İttifakı çatısı altında ortaya konan bu birliktelik sadece ilimiz açısından değil, ülkemiz açısından da çok önemlidir” dedi.

“Cumhurbaşkanına tüm gücümüzle destek vereceğiz”
Seçimlere şu an için her partinin kendi milletvekili adayları ile katılacağı yönünde bir beklentinin olduğunu ifade eden Öz, Cumhur İttifakını oluşturan partilerin Cumhurbaşkanı adayının ise Recep Tayyip Erdoğan olduğunu ifade etti. MHP olarak Erdoğan’a tüm güçleri ile destek vereceklerini dile getiren Öz, “2023 yılında Cumhurbaşkanı ve milletvekillerini seçecek. Şu an için görünen şey her partinin kendi amblemi altında seçime gireceği yönünde. Ancak Cumhurbaşkanı adayımız belli. Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a Cumhurbaşkanlığında MHP olarak bizde tüm gücümüzle destek vereceğiz. Ancak milletvekili seçiminde şimdi görünen her partinin kendi adayını gösterip bu yönde ilerlemesi.  İlerleyen günler ne getirir onu bilemeyiz” şeklinde konuştu.

“MHP sandıkta provokatörleri yine şaşırtacak”
Bazı partilerin kendilerine yakın anket şirketleri ile MHP’nin oylarını düşük gösterme çabası içerisinde olduklarını dile getirdi. Ancak bugüne kadar MHP’yi yüzde 10 oy oranının altında gösteren tüm anketlerin yanıldığını dile getiren Öz provokasyon yapanların yeniden yanılacağını söyledi. MHP’nin ülkede ve Yalova’da büyük bir teveccüh gördüğünü sözlerine ekleyen Öz, “Halkımızın MHP’ye olan ilgisi ve teveccühü bizleri çok mutlu ediyor. Gittiğimiz her yerde halkımız bizleri destekliyorlar. Genel Başkanımızın düzenlediği mitingler de ülke genelinde halkımızın da partimize ve genel Başkanımız sayın Prof. Dr. Devlet Bahçeliye büyük bir teveccüh gösterdiği gözler önüne serildi.  Biz MHP Yalova İl Teşkilatı olarak Bursa mitinginde vardık. Muhteşem coşkulu bir kalabalık vardı orada. Bazı partilerin güdümlü anket firmaları MHP’yi yüzde 10’un altında gösterse de halkın gerçek anketi hiç de öyle demiyor. Gerçek anket halkın doldurduğu o meydanlar. Herkes sandıktan çıkacak sonucu da net olarak görecek. Bizi en son yüzde 5’de gösterdikleri seçimde yüzde 18,5 oy aldık. Liderimizin önce vatanım ve milletim, sonra partim anlayışını halkımız çok net olarak anlamış durumda. Bizim önceliğimiz vatan ve millettir. Ben Türkiye genelinde olduğu gibi Yalova’da da partimizin çok başarılı bir sonuç alacağına inanıyorum” diye konuştu.

“MHP Belediyeciliğinin en güzel örneğini veriyorlar”
MHP çatısı altındaki Armutlu, Esenköy ve Teşvikiye Belediyelerinin çalışmalarını da değerlendiren Öz, “3 belediye başkanımızda kısıtlı imkanları ile projeler üreterek çok önemli hizmetlere imza atıyorlar. Örneğin geçen hafta Esenköy Belediyemiz kendi binasını yapmak için startı verdi. Temelini de hep birlikte törenle attık. Armutlu Belediyemiz bir yaşlı bakım evi inşa ediyor. Teşvikiye Belediyemiz de yine 4 bin metrekare alanda hem belediye hizmet binası hem de altında dükkanları olacağı modern bir yer oluşturuyor. Belediyelerimiz gençlere ve spora önem verdiklerinden stat projelerini hayata geçiriyorlar. Kapalı spor komplekslerinin ihaleleri yapıldı. Önümüzdeki yıla bunlar muhtemelen hizmete girecek. Başkanlarımız MHP’nin belediyecilik anlayışının güzel bir örneğini sergiliyorlar. Ben belediye başkanlarımızı yürekten kutluyorum. Kendileri ile gurur duyuyorum. Başkanlarımız gece gündüz demeden, mesai mefhumu gütmeden halkımız için çalışıyor ve hizmet üretiyorlar” dedi.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle