Memleket Partisi’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce

14 Mart 2023 09:54
Memleket Partisi’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce

Memleket Partisi Yalova’da da Cumhurbaşkanı adayını belirlemek üzere sandık başına gitti. Yalova’da yapılan seçimde sandıklardan çıkan oylar Memleket Partisi üyelerinin Cumhurbaşkanı adayının Muharrem İnce olduğunu bir kez daha gösterdi.

Seçim tarihinin AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 14 Mayıs olarak belirlenmesinin ardından parti ve ittifaklar Cumhurbaşkanı adaylarını açıklamaya başladı. Memleket Partisi de ön seçim için sandığa giderek Cumhurbaşkanı adayını belirledi. Bu çerçevede Memleket Partisi Yalova İl Teşkilatı da sandık başına giderek Memleket Partisi’nin Cumhurbaşkanı adayını belirlemek üzere oy kullandı. Yalova’da gerçekleşen ön seçim partililerden de büyük ilgi gördü. Yapılan ön seçim hakkında bilgi veren Memleket Partisi Yalova İl Başkanı Ertan Şener, “Cumhurbaşkanı Adayımızı belirlemek için gerçekleştirdiğimiz ön seçim üyelerimizden büyük bir ilgi gördü. Bir başka sevindirici nokta ise oy kullanmaya gelen üyelerimiz tek başlarına gelmiyorlar. Yanlarında eşlerini dostlarını da getiriyorlar. Özellikle gençler olmak üzere her yaştan insanlar gönüllü olarak gelip üyelik başvurusu yaptı. Bir kez daha hatırlatayım ki; Türkiye’de adayını ön seçimle belirleyen ilk ve tek parti biziz. Parti içi demokrasi ülke demokrasinin teminatıdır” dedi.

81 ilde yapılan ön seçimler sonrasında açıklama yapan Memleket Partisi Sözcüsü İpek Özkal Sayan, yapılan oylama sonucu Muharrem İnce'nin 14 Mayıs'taki seçimde Cumhurbaşkanı adayı olarak belirlendiğini duyurdu. İpek Özkal Sayan, “Toplam 105 bin 326 memleket sevdalısı oy kullanmaya hak kazanmıştır. Seçim sonunda yapılan tasnif sonucu, 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçiminde Memleket Partisinin adayı olarak Sayın Muharrem İnce seçilmiştir. Vatana, millete hayırlı olsun" ifadelerini kullandı.

Muharrem İnce'den ilk mesaj

Adaylığının açıklanmasının ardından Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, sosyal medya hesabından, "Güzel günler göreceğiz çocuklar..." paylaşımında bulundu.

 

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle