Meliha Akyol’dan “Kanun” Müjdesi

01 Nisan 2023 12:15
Meliha Akyol’dan “Kanun” Müjdesi

Emekli aylıkları, gazi aylıkları ve geçici işçilere kadro gibi konularda vatandaşları sevindirecek kanun teklifleri TBMM’de kabul edildi. AK Parti Yalova Milletvekili Meliha Akyol, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, kanun tekliflerinin detaylarını ve hayırlı olmasını dileğini paylaştı.

AK Parti Yalova Milletvekili Meliha Akyol, TBMM’de görüşülen ve birçok vatandaşın yararlanacağı kanun tekliflerinin kabul edildiğini duyurdu. Akyol, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, emekli aylıkları, gazi aylıkları, emekli korucu aylıkları ve geçici işçilere kadro gibi konularda müjdeli haberler verdi. Akyol’un paylaşımında şu ifadeler yer aldı:

"İstiklal Madalyası Verilmiş Bulunanlara Vatani Hizmet Tertibinden Şeref Aylığı Bağlanması İle Bazı Kanun ve KHK’larda Değişikliği Yapılmasına Dair Kanun Teklifinin görüşmelerini tamamladık. Böylelikle; En düşük emekli aylığı 7500 TL oldu. Emekli bayram ikramiyeleri 2 bin TL oldu. Gazi aylıkları asgari ücret seviyesine yükseldi. Gaziler arasındaki fark kaldırıldı. En düşük emekli korucu aylığı 7500 TL oldu. Geçici işçilere kadro yolu açıldı. Ülkemize ve milletimize hayırlı olsun."

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle