Mehmet Gürel, Mazhar Bağlı’dan Şikayetçi Oldu

25 Haziran 2022 08:45
Mehmet Gürel, Mazhar Bağlı’dan Şikayetçi Oldu

CHP Yalova İl Başkanı Mehmet Gürel, "CHP, PKK ve FETÖ’ye lojistik destek veriyor" diyen AK Parti MKYK üyesi ve Şanlıurfa Milletvekili Prof. Dr. Mazhar Bağlı'dan şikayetçi oldu.

AK Parti MKYK üyesi ve Şanlıurfa Milletvekili Prof. Dr. Mazhar Bağlı bir ulusal televizyonda CHP’nin PKK ve FETÖ terör örgütlerine lojistik destek verdiğini dile getirmişti. Bu açıklamalar sonrasında harekete geçen CHP Yalova İl Başkanı Mehmet Gürel ve yönetim kurulu üyeleri Yalova Adliyesi’ne giderek Mazhar Bağlı hakkında suç duyurusunda bulundular. Adliye çıkışında açıklamada bulunan CHP Yalova İl Başkanı Mehmet Gürel, “Ben Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanıyım. Siyasi Partiler Kanunu ve tüzüğümüz gereği partimizin ilimizdeki temsilcisi konumundayım.  Şüpheli, profesör unvanına sahip bir akademisyendir. Eski bir siyasetçi olan şüpheli sosyoloji alanında çalışmaktadır. Şüpheli, suç tarihinde Habertürk televizyonunda yayınlanan Enine Boyuna adlı programa katılmış ve şu ifadeyi kullanmıştır, ‘...Bakın Türkiye'nin bu meşruiyet gücünü sabote eden en büyük kara propagandalardan birisi de Türkiye'nin Daeş’i desteklediği yönündeki alçakça saldırılardır, bunu kim dile getiriyor, iki örgüt dile getiriyor. Birincisi FETÖ terör örgütü, ikincisi PKK terör örgütü. Ama buna kim lojistik sağlıyor içerde, Cumhuriyet Halk Partisi sağlıyor..’

Şüpheli bu ifadesiyle doğrudan Cumhuriyet Halk Partisine ve Partinin ilimizdeki temsilcisi olup, il başkanı sıfatını haiz bana hakaret ve iftirada bulunmuştur. Şüphelinin bu çirkin iftira ve hakareti Cumhuriyet Halk Partisi’ne yapışmaz. CHP, kurtuluş savaşı mücadelesi vermiş, ülkemizi kurmuş kadroların mirasıdır. Kurulduğu günden bugüne de her türlü terör faaliyetine karşı tüm gücüyle durmuştur. Kamuoyu nezdinde bu ithamlar büyük tepkiyle karşılanmıştır. Ancak bu durum, şüphelinin ifadelerinin suç olduğu gerçeğini değiştirmemektedir. Şüpheli, FETÖ’yü büyüten ve PKK elebaşlarıyla görüşmeler yürütenlerin kim olduğunun konuşulmaması için kasten (ve büyük bir gaflet içinde) Partimize iftirada bulunmuştur. Şüphelinin bu ifadeleri toplumda CHP içerisinde siyaset yapanları terör örgütleriyle işbirliği içinde göstermekle ve hedef haline getirmektedir.

Şüpheli suç teşkil eden beyanlarını bir anlık gafletle yapmamıştır. Kendisi eski bir milletvekili ve sosyoloji alanında çalıştığını iddia eden bir akademisyendir. Bu durumda şüphelinin boş bulunduğu ya da dil sürçmesi ile bu ifadede bulunduğunu söylemek imkansızdır. Üstelik programdaki diğer katılımcılar ve moderatör, şüphelinin ifadelerini kendisine hatırlatmıştır. Bunun yanında program esnasında Genel Başkan Başdanışmanı Tuncay Özkan tarafından da cevap verilmiş ve hukuki hakların kullanılacağı hatırlatılmıştır. Buna karşın şüpheli özür dilemek bir yana dursun, söylediklerini dahi düzeltmemiş, hatta yalan içerikli argümanlarla desteklemeye çalışmıştır.  Bu nedenle şüpheli hakkında şikayetçi olmak gerekmiştir” dedi.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle