"Mama Eczaneden Alınmalıdır"

"Mama Eczaneden Alınmalıdır"

Yalova Eczacılar Odası adına açıklamalarda bulunan Dörtyol Eczanesi İşletmecisi Ecz. Erdoğan Çoban, bebek mamalarının eczanelerden alınması gerektiğini söyledi.

Bir mamanın içeriğinde neyin olup olmadığını eczacıların bildiğini söyleyen Çoban, en iyi danışmanların da eczacılar olduğunu ifade etti. Marketlerdeki mamalar ile eczanelerdeki mamalar arasında çok fazla fiyat farkının bulunmadığını söyleyen Erdoğan, önemli olanın fiyat olmadığını da sözlerine ekledi.

‘Marketlerde ucuz diye alınıyor’..

Marketlerde ucuz olduğu için mamaların buralardan alındığını söyleyen Çoban, “Bebek mamalarının eczanelerden alınmasını öngörüyoruz tabii ki de daha sağlıklı olanı bu. Bu mamaların içeriğini, çocukların sindirim sistemlerini etkileyen rahatsızlıkların mamalar ile halledilebileceğini biliyoruz. Genelde ilk mama alınırken eczaneden alınıyor. Daha sonra başka yerlerden temin edilmeye başlanıyor. Marketlerde ucuz diye bu mamaları alıyorlar. Eczaneler ile marketlerde satılan mamalar arasında çok fazla fiyat farkı da yok.”

Yalova’daki eczacılar olarak bu konu hakkında bir kampanya başlattıklarını ve bu kampanyanın sloganında ‘Bilinçliyim çünkü mamamı eczaneden alıyorum’ olduğunu söyleyen Çoban, açıklamasını şu şekilde sürdürdü: “Zaman zaman marketlerde mamalara kampanya başlatılıyor. Önemli olan da bir ürünün fiyatı olmamalı. Özellikle bebek ürünlerinde fiyat hiç önemli olmamalı. Bir ürünün kalitesi ve alınabilecek olan danışmanlık daha ön planda olmalı. Eczacılar olarak bunun daha değerli olduğuna inanıyoruz. Ürün ile bilgiyi, bilen birinden almanız gerekiyor. Bu mamaların içeriğinde ne var ne yok eczacılar biliyor. Çocuğunuzun rahatsızlığına göre mama veriyor. Bebeklerde oluşan problemlerde insanları rahatlıkla doğru mamaya yönlendirebiliyoruz. Yalova Eczacılar Odası olarak insanlara mamalar ile ilgili daha iyi danışmanlık verebileceğimizi ön plana çıkarabileceğimiz kampanya başlattık.”

 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle