Siyasî Yazılar Üstüne

07.02.2022 09:19

GÜNAYDIN Değerli Okurlar,Siyasetle yatıyor, siyasetle kalkıyoruz.

Ne var ki, ben siyasetten hoşlanmıyorum.

Herhangi bir partiye sempati duymuyorum; herhangi bir partiyle bağım da yok.

T.C. Anayasası başlangıçta belirtilen temel ilkelere, Atatürk ilke ve devrimlerine gönülden inanıyorum.

Atatürk milliyetçiliğine, LAİK ve demokratik sosyal hukuk devletine karşı zihniyetten oldukça uzak olduğumu da belirtmem gerek.

Anayasada belirtildiği gibi, Türkiye Devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Dili Türkçedir. Bayrağı, şekli kanunda belirtilen, beyaz ay yıldızlı al bayraktır. Millî marşı “İstiklâl Marşı” dır; başkenti Ankara’ dır.

Türkiye Cumhuriyeti’ nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ ü, rehberim ve bana yol gösteren ışık olarak kabul ettim.

Atatürk’ ün belirttiği gibi “Ne Mutlu Türk’ üm Diyene” sözünü gururla söylüyorum.

Yine Atatürk’ ün belirttiği gibi, “ Milliyetin çok belirgin niteliklerinden biri de dildir. Türk Milleti’ ndenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz” sözüne yürekten katılıyorum.

Benim dilim, rüyam, duam Türkçe…

Televizyonlarda haber ve tartışma programlarını izlemeyi de sevmiyorum. Her konuşmacı ya iktidar partisinin sözcülüğünü yapıyor, ya da muhalefetin sözcülüğüne soyunuyor.

Sizi bilmem ama gazete okumaktan da soğudum.

Her gazete kendine göre yanlı, ya iktidar ya muhalefetten yana…

Eline kalem alan ya da bilgisayarın başına oturmuş köşe yazarları da, lâfı döndürüp dolaştırıp sempati duyduğu partinin borazanlığını yapıyor. Tabi, bu durumda da karşı partinin yaptığı her şey yanlış, en doğruyu sadece biz yaparız mantığı hâkim.

Bu tarz bana göre değil; böyle davrananlardan da hoşlanmıyorum!

Benim için kişiler değil, yapılanlar önemli… Kim yaparsa yapsın, doğru ve güzeli yapan benim için makbul olanı…

Basın mensuplarının hangi zor şartlar altında çalıştığını çok iyi biliyorum ve gerçek basın emekçilerine- gazetecilere sonsuz saygı duyuyorum.

Elime kalemi aldım ya da bilgisayarın başındayım diye aklıma geleni yazmadığım gibi, kişisel sorunlarımı da burada dile getirmiyor, kimseye hakaret etmemeye özen gösteriyor, yazılarımı bir silâh olarak kullanmamaya gayret ediyorum.

İçimden geldiği gibi yazdım.

Bu gün de böyle olsun!

ATATÜRK DİYOR Kİ:

“Matbuat hiçbir sebeple tahakküm ve nüfuza tabi tutulamaz… Gazeteciler, gördüklerini, düşündüklerini, bildiklerini samimiyetle yazmalıdır.”

 “ Ne Mutlu Türk’üm Diyene”

Yorumlar (7) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Mustafa pirik

07 Şubat 2022 10:12
Seninle gurur duyuyorum eline emeğine yüreğine kalemine sağlık olsun gardasim ne mutlu türküm diyene

İrfan Tonbul Güvenalp

07 Şubat 2022 11:41
İyi, doğru,güzel neredeyse orası beğeniden nasibini alır.İlim Çin de olsa gidilir.Yanlış,zararlı, çirkin de, hakperesten layığını almalıdır ,düşüncesindeyim.Ülkemden,dilimden,insanımdan,adaletten,değerlerimizden, bölünmez bütünlüğümüzden,cumhuriyetten,demokrasiden...yanayız.Lakırdı ihtiyacımı gidermeye çalıştım.Hadsizlik ettiysem özür dilerim.Kıymetli arkadaşım.Saygılarımla.

Fevzi Moray

07 Şubat 2022 11:17
Azınlıkta kalanlar çoğunluğun baskılarıyla yalnız kalmaya itiliyorlar, bu ülkede! Savaşı kuralına göre uygulamayanlara ekmek yok , yine bu ülkede!. Kısaca yalnız kalanların sesini duyurması da mümkün olmuyor, bu ülkede!. .Yine de doğru bildiği yolda yürümeyi ilke edinenlerin (kurmay, general vb.) sesini kesmek için hazırlanan zarflar hafiften ağıra zamanında çetelesi tutulanların kucağına servis ediliyor, direnmeye devam halinde ise gönderilen zarfların içeriği ağırlaşarak adeta sesler bir anda kesiliyor. Örnek mi? O kadar çok ki !!!

Nizamettin

07 Şubat 2022 11:03
Dilim rüyam ve duam Türkçedir ne mutlu türküm diyene

Salim süheyl celtikcioglu

07 Şubat 2022 10:40
Ahmet merhaba yazını okudum ve gururlandim benimde düşüncelerimi dile getirmissin eline diline kalbine sağlık selamlar

S. Torik

07 Şubat 2022 18:40
Benim de yeterli kalemim olaydı ki yok siyasi yazılara konusuna bu kadar değinebilirdim mi, ama imza atarım, kalemine yüreğine sağlık.

Alev Köseoğlu

07 Şubat 2022 11:06
Yazının her satırına parantez açıp imza atıyorum. Ancak, bu ilke ve prensiplerin hayata geçirilmesi demokraside SİYASİ PARTİLER le olmaktadır. Bu ilkeleri kim hayata geçirirse derken en yakın PARTİ den yana olmak gerekliliğine inanıyorum. Partili değilim görüşü sonuç almakta gecikmelere sebep olmaz mı diye düşünüyorum. Yazı ve anlatım çok değerli olmuş.