Şimdi Daha Fazla Çalışma Zamanı

10 Temmuz 2018 13:47

24 Haziran 2018 Milletvekilliği Genel Seçimleri ve Cumhurbaşkanlığı seçiminden sonra  milletvekillerinin yemin törenin ardından 9 temmuzda sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın  yemin töreni  gerçekleşti.Aynı günün akşamı da yeni kabine açıklandı. Yeni bir heyecan ve şevk ile   vatan için oluşan sinerji ile inanıyorum ki daha başarı dolu bir gelecek bizleri bekliyor. Öncelikle milletimiz için, vatanımız için hayırlı olsun. Yurt sınırlarımızın çok ötelerinde dualarıyla, iyi dilekleri ile istikrarın DEVAMI yönünde gönül birlikteliğinde olan değişik milletlerden, ülkelerden, coğrafyalardan destekte bulunan herkese teşekkür ediyoruz. Dünyanın gözü bu seçimlerdeydi. Aziz milletimizin desteği ile soğan-patates-dolar şeytan üçgeni bertaraf edilerek geleceğe daha emin adımlarla ve umutla bakıyoruz.

Kabinedeki bakanlar YENİ TÜRKİYE’ nin daha fazla çalışmaya , üretmeye ve devler ligindeki Türkiye yolunda kısa zamanda ciddi yol alınacağının göstergesi. Her birisinin özgeçmişine bakıldığında yaşamlarının başarı dolu idealist insanlar olduğunu görüyoruz. Her zaman şikayetçi olduğumuz hantal bürokrasi yerini hızlı ve çözüm odaklı hareket edecek yapıya bırakacak. Başkanlık sisteminde  işler daha hızlı ve pratik ilerleyecek. Hepimizin geleceği daha iyi olacak, daha müreffeh, daha kalkınmış bir ekonomi ile çocuklarımız daha iyi yetişecekler. Seçimler dünde kaldı. Şimdi geleceğe bakarak elbirliği ile çalışacağız. Bakanlıkların sayısının azalması, kendi iç organizasyonlarını bu yapıya adapte ederek  hızla 2023,2053,2071 Türkiye’sine doğru ilerleyeceğiz. Bu gemide olan herkesin de elden geldiğince destek vermesi gerekiyor. Siyaset dünde kaldı. Şimdi Türkiye’miz için çalışma vakti.

Pozitif enerji ile inanıyorum ki problemlerimiz daha kısa sürede çözümlenecek. Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlığı ortak paydasında yurdumun dört bir yanındaki milletimiz daha fazla kenetlenerek, dünyanın dört bir yanında mazlumun yanında daha fazla olacağız. Hakkı adaleti sağlamada insanlık onuruyla dünyanın gündemindeki Türkiye yoluna emin adımlarla ilerliyor. Demokrasimiz şimdi daha güçlü, meclisimiz şimdi daha güçlü. Çünkü birlikteliğimiz, beraberliğimiz daha da perçinlendi. Kimse kimseyi ötekileştirmeden, yenileni olmayan demokratik süreç ile STK’larımız daha güçlü olacak. Kurumlarımız daha güçlü olacak. Herkes bu çalışma temposuna kendisini adapte ederek zamanla ve olumlu sonuçlarını birlikte alacağız.     

Merkezi hükümetteki bu heyecan yerel yönetimleri de etkileyecektir.2019 Mart ayında yapılacak olan seçimlere aylar kala,  bu sinerjiye ayak uydurabileceğini düşünen, vizyon sahibi, kendisini yetiştirmiş, sosyal yaşantısı ile , topluma katkısı ile kamuoyunun önünde olanların bu sorumluluğa girip nerede daha fazla katkı sağlayacaklarını düşünüyorlarsa medeni cesaretleri ile aday olmalarını öneriyorum. Toplum sizleri bekliyor, Yalova sizleri bekliyor. Mevcuttaki seçilmişlerin de eğer bulundukları şehirde yapacakları, katacakları varsa elbette yeni dönem için kendilerini ifade edeceklerdir. Makamlardan güç alan değil, makamlara güç verenlerin sayılarının artması ile şehirler ileriye giderler .Gençler, özellikle sizler siyasette yer alın. Aday olun, sizleri her platformda destekleyeceğim. Mesleğinde kendisini ispatlamış olan uzman ve topluma birikimiyle çok şey vermeye hazır Yalova’lı hemşehrilerim; Kadınıyla erkeği ile pozitif havayı devam ettirmede sizlere büyük görevler düşüyor.

Daha kalkınmış , problemleri minimuma inmiş Marmara’nın incisi Yalova için haydi…

Daha fazla çalışıp daha fazla üretmeye…Rabbim iyi niyetle çıkılan yolda başarılarımızı daim kılsın.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle