“Mahkeme Bizi Haklı Çıkardı”

07 Temmuz 2023 10:43
“Mahkeme Bizi Haklı Çıkardı”

Yalova’da yapılan Millet Bahçesi için Bursa 3. İdare Mahkemesi tarafından verilen iptal kararını değerlendiren CHP Yalova Milletvekili Tahsin Becan mahkeme kararının kendisini haklı çıkardığını söyledi. Becan Yalova’nın ortak akılla yönetilmesi gerektiğini de bir kez daha tekrarladı.

Ziraat Mühendisleri Odası (ZMO) tarafından açılan “Tarım Dışı Kullanım Kararının” iptal davası kısa bir süre önce sonuçlanmış ve Bursa 3. İdari Mahkemesi Ziraat Mühendisleri Odası'nın talebini yerinde bularak Yalova’da yapımına devam edilen Millet Bahçesi Projesi'nin iptaline karar vermişti. Bu karar sonrasında bir açıklama yapan CHP Yalova Milletvekili Tahsin Becan, düşünülmeden atılan adımların kamu kaynaklarının boş yere harcanması sonucunu doğurduğunu ifade etti. Defalarca bu konuda uyarıda bulunduğunu da hatırlatan Becan, mahkeme kararının kendisini haklı çıkardığını dile getirdi. Bu tip kararlar alınmadan önce iyi bir araştırma yapmak gerektiğini de söyleyen Becan, “Biz aylardır İstanbul ve Bursa gibi büyük illerde Millet Bahçesi’nin bir ihtiyaç olduğunu ancak Yalova gibi yüzde 60’ı orman olan bir il için bunun israftan öteye gitmeyeceğini söylemiştik. Her tarafı neredeyse Millet Bahçesi olan ilimizde 10 dakikalık mesafede Termal ilçemiz var. Millet Bahçesi’nin mükemmeli Termal ilçemizde var zaten. Bunları düşününce Millet Bahçesi’ne harcanan para ile ilimizin daha çok gereksinim duyduğu yatırımları hayata geçiremez miyiz diye sormaktan kendimizi de alamıyoruz. Bursa 3. İdari Mahkemesi tarafından verilen Millet Bahçesi’nin iptali kararı da bizi haklı çıkardı. Orada yapılan onca harcamaya şimdi yazık değil mi. Bir şeyi yapmadan önce tam araştırmak lazım. Ya da Yalova’da yapılacak bir toplantı ile ortak akılla bu tip yatırımlar yapılsaydı daha iyi olmaz mıydı. Her zaman söyledim. Söylemeye de devam edeceğim. Yalova’yı ortak akılla yönetmek zorundayız. Millet Bahçesi için harcanan para hepimizin parası” diye konuştu.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Vatandaş

07 Temmuz 2023 12:04
Halk otobüsleri,Halk Ekmek içinde ortak akıl yürütseniz vatandaş Yalova 'da kartellere teslim olmuş sizde sırça kösklerenizde takılıyorsunuz.....