Mahalle Sakinleri Okul Bahçesini Geri İstiyor

Mahalle Sakinleri Okul Bahçesini Geri İstiyor

Fevzi Çakmak Mahallesi Saffet Çam Sokak Üzerinde bulunan Saffet Çam Ortaokulu’nun bahçesinin yaz tatilinde otopark olarak işletilmesi kararı vatandaşların tepkisine neden oldu.

Mahalle sakinleri, “Çocuklarımızın yaz boyunca oyun oynayacağı tek yer okul bahçesi biz burasının otopark olmasını istemiyoruz” dediler.

Saffet Çam Ortaokulu’nun bahçesi yaz sezonunda otopark olarak işletilecek. Okul yönetimi tarafından alınan bu karar ise mahalle sakinlerinin tepkisini çekti. Mahalle sakinleri, “Bu bölgede çocuklarımızın güven içerisinde oyun oynayabilecekleri 2 nokta var. Birisi Doğanspor tesisleri ki buraya çocukların girmesine izin verilmiyor. Tek yer de okul bahçesi kalıyor. Okul yönetimi bu yaz tatilinde bahçenin otopark olarak işletilmesi kararını aldı. Bu da çocuklarımızın tek oyun alanının da artık ortadan kalkması anlamına geliyor. Şimdi çocuklarımız ya araçların sürekli olarak geçtiği caddede oynayacaklar ya da evden hiç çıkamayacaklar. Biz burasının otoparka dönüştürülmesini istemiyoruz” dediler.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle