“Maaşlar Bayram Öncesi Yatacak”

“Maaşlar Bayram Öncesi Yatacak”

AK Parti Yalova İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, engelli, dul, yetim ve yaşlı aylıklarının bayram öncesi yatacağını ifade ederek bu mutlu haberi vatandaşlarla paylaştı.

Öztabak, “Uyguladığımız sosyal politikalardaki temel hedefimiz, sosyal adalet ve refahı sağlamak, sosyal yardım ve sosyal hizmetlerle, hizmeti vatandaşlarımızın ayağına götürmek” dedi.

Engellilere ödenen evde bakım ücretleri ve yoksul vatandaşlara ödenen sosyal ve ekonomik destek ücretleri ile dul ve yetimlerin aylıklarının bayram öncesi 14 Haziran’a kadar vatandaşlarımıza ödeneceğinin bilgisini aktaran Başkan Öztabak, “AK Parti hükümeti ile birlikte engelli vatandaşlara ödenen sosyal yardımlar 16 yılda 25 kat arttı. Bakımını kendi yapamayanların yakınlarına da ödenen maaşlarda aynı oranda artış var. Yeni dönemde engelli ve yaşlı vatandaşlara yapılan yardımlar artacak; istihdam olanakları çoğaltılacak. Yaşlıların ve engellilerin ekonomik ve sosyal hayatta daha fazla yer almalarına; yaşam kalitelerinin yükseltilmesine yönelik adımlar atılmaya devam edilecek. Yaşlılar için "Her adımda aktif yaşlanma" perspektifi ile yaşlıların ekonomik hayatta daha fazla kalmalarına yönelik istihdam imkânlarını genişletilecek ve huzur evlerine daha fazla destek sağlanacak. Yaşlı bakım ve rehabilitasyon hizmetleri için kamu-özel sektör işbirliği modeli geliştirilecek” dedi.

“Engel hissedilmeyecek”

Başkan Öztabak, “Engelli vatandaşların toplumsal yaşama tam katılımlarını sağlamak; fırsat eşitliğinden yararlanan, haklarını kullanabilen bireyler olmalarına olanak tanımak amacıyla çalışmalar sürdürülecek. Engellilerin engellerini hiçbir şekilde hissetmediği bir fiziki altyapı oluşturulacak” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle