Laledere’nin Tarımsal Sulama Kapasitesi Arttırılıyor

Laledere’nin Tarımsal Sulama Kapasitesi Arttırılıyor

İl Genel Meclisi Üyesi İdris Durmuş, Çiftlikköy Köylere Hizmet Götürme Birliğimiz tarafından Laledere göleti sulama hattı yapımı işinin ihaleye çıkartıldığını duyurdu.

Durmuş bu sayede Laledere Köyünün tarımsal sulama kapasitesinin 2021 yılının ilkbaharında arttırılmış olacağını belirtti.

Laledere Köyünün tarımsal sulama kapasitesinin arttırılması amacıyla harekete geçen Çiftlikköy Köylere Hizmet Götürme Birliğimiz bölgeyi kapsayan sulama hattını ihaleye çıkardı. Konuyla ilgili bilgi veren Çiftlikköy İl Genel Meclisi üyesi İdris Durmuş ise, “Laledere köyümüzde Çiftlikköy Köylere Hizmet Götürme Birliğimiz tarafından Laledere göleti sulama hattı yapımı işi ihaleye çıkartılmış durumda. Önümüzdeki hafta yapılacak olan ihale ile startı veriliyor. Yer tesliminden itibaren 75 gün içerisinde tamamlanacak yatırım ile Laledere köylümüzün tarımsal sulama ile ilgili taleplerine uzun yıllar daha fazla kapasite ile cevap vereceğiz. Yalova İl encümenimizde de Laledere Göleti ve sulama tesisi konusunda ilave bütçe kararı alınmasıyla tarımsal sulamada köyümüze ilave potansiyel kazandırmış olacağız.

Sayın Kaymakamımız Ömer Bilgin başkanlığında Çiftlikköy Köylere Hizmet Götürme Birliği çalışmaları ile 2020 yılı Köydes Yatırım programımız titizlikle uygulanmakta ve Çiftlikköy ilçemizdeki köylerimizin daha iyi yere gelmesi için çalışıyoruz. Bu çalışmalarda öncelikle Sayın Valimiz Muammer Erol ve meclis Başkanımız Sayın Hasan Soygüzel, Yalova İl Genel Meclis üyesi arkadaşlarımıza il özel idaremizin tüm yönetici ve mesai arkadaşlarımıza teşekkürü borç biliyorum.

Tarımsal sulama konusunda köylerimizin geldiği nokta ile üreticilerimizin üretim maliyetlerinden önemli yer alan sulama ile ilgili katkımız büyük. Suyun doğal akışı ile tarlalara kadar giden su köylerimize hayat veriyor. Bu kapasitenin her yıl daha da artırılması için ilave yatırım ve çalışmalarımız da devam ediyor. Pazarlarımızda köylülerimizin tarımsal ürünlerini tezgahlarda daha fazla yer veriliyor. Köylerimizin adları ile etiketlerde bu mahsulleri görmek gurur kaynağımız. Pazarlarımızda Yalova’mızın tarımsal ürünlerinin oranı her geçen gün artıyor. Bunun nedeni de maliyet yönüyle ciddi düşüşlerin olması ve köylümüzün daha fazla alanda tarım yapması. Sulama imkan ve kapasitesinin artmış olması bunda en büyük etken. İl ve ilçelerimizdeki Tarım ve Orman müdürlüklerimizin başarılı çalışmaları köylümüze her zaman hem rehberlik etmekte hem de üretimin tüm aşamalarında ciddi destekleri olmaktadır. Ortak projeleri İl Özel idaremiz kanalı ile de gerçekleştirerek her zaman üreticimizin, köylümüzün yanındayız.

Önümüzdeki süreçte öncelik sıralamasına göre köylerimize hizmet ve yatırımlarımız artan oranda devam edecek. Değişen ve gelişen köylerimiz bizim için öncelikli. Yalova’mızın her bir köyünün kendisine has özellikleri ile ön plana çıkartacağımız çalışmalarımız devam ediyor. Ekonomik olarak da geliştireceğimiz ve katkı sağladığımız projeleri diğer ortak çalışma protokolleri ile kapasite ve sayılarını artırıyoruz.

Tarımsal ürünlerin yaşamımızdaki önem ve payı gelecekte daha da artacak. Bu yönüyle köylerimizin cazibesi daha da artacak. Muhtarlarımızla uyum içerisinde çalışmalarımızda talepleri ile bizlere olan katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Buradan emeği ile tarımsal üretimin kaynağı köylülerimize selam ve saygılarımızı sunuyorum” dedi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle