Laçin’den Koruyucu Ailelere Ziyaret

Laçin’den Koruyucu Ailelere Ziyaret

Yalova Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Arif Laçin, ildeki koruyucu aileleri ziyaret ederek üstlendikleri görevden dolayı kendilerine teşekkürlerini sundu.

Koruyucu aile olarak bir çocuğu sahiplenerek ona bir yuva ve gelecek sunan koruyucu aileler toplumsal anlamda çok önemli bir görevi de yerine getiriyorlar. Bu noktada koruyucu aileleri ziyaret eden Yalova Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Arif Laçin onlarla sohbet ederek çeşitli hediyeler sundu. Koruyucu ailelere teşekkürlerini de ileten Laçin, “Koruyucu aile hizmeti, herhangi bir sebepten ötürü biyolojik ailesinin yanında kalması mümkün olmayan çocukların, uzun veya kısa süreli olarak, ücretli veya gönüllü statüde, devlet denetiminde, aileler tarafından kendi aile ortamlarında bakılması ve yetiştirilmesidir. Kuşkusuz her çocuk için en sağlıklı ortam kendi biyolojik ailesinin yanıdır. Hangi gerekçe ile olursa olsun ailesinden ayrılarak kurum bakımı altına alınmış olan çocuklara verilebilecek en iyi hizmet, onun kendi ailesinin yanında bakımının sağlanabilmesi için gerekli koşullar sağlanana kadar başka bir aile yanında bakımlarının sağlanmasıdır. Çocuklar ancak düzenli olarak ihtiyaçlarının karşılandığı, korunup sevildikleri ve bağlanabildikleri yetişkinler aracılığı ile aile ortamı içerisinde yaşadıkları travmaları atlatabilmekte ve sağlıklı olarak gelişebilmektedir” dedi.

Koruyucu ailelerle uzun uzun sohbet eden, Yalova Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Arif Laçin onlarla görüş alışverişinde de bulundu.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle