Laçin’den Ekpss Kura Uyarısı

Laçin’den Ekpss Kura Uyarısı

Yalova Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Arif Laçin, EKPSS kuraları için başvuruların başladığını duyurdu. Başvurular 30 Kasım 2020 tarihinde kadar yapılabilecek.

Kısa bir süre4 önce gerçekleşen Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) sonrasında başvuru dönemine geçildi. Konuyla ilgili bilgi veren Yalova Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Arif Laçin, kura usulüyle yapılacak yerleştirmeler için başvuruların başladığını söyledi. Laçin, “EKPSS kurası için başlayan başvurular, 30 Kasım 2020 tarihinde sona erecek. Kuraya, İlkokul, ortaokul, ilköğretim ile özel eğitim iş uygulama merkezi (okulu) mezunu olan ya da bu okullardan yerleştirme işlemlerine son başvuru tarihi itibarıyla mezun olabilecek durumda olan engelli adaylar başvurabilecek” dedi.

Ön Kabul ve Taahhüt Beyanı Belgesi İl Müdürlükleri Tarafından Düzenlenecek

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İl Müdürlükleri tarafından Ön Kabul ve Taahhüt Beyanı Belgesinde adayın isim, soy isim, engelli sağlık kurulu raporunda belirtilen engel gurubu, adayın TC Kimlik No, yerleştirme türü bilgileri doldurulacak. Adaylar, başvuru tarihleri içerinde bu belge ile birlikte ÖSYM başvuru merkezine başvuruda bulunacak.

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak faaliyet gösteren Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerince yetişkinler için düzenlenen okur-yazarlık programlarına katılanlara verilen "Yetişkinler Eğitimi İkinci Kademe Başarı Belgesi" eğitim düzeyi olarak ilköğretim okulunun ilk beş sınıfına denk sayıldığından, bu belgeye sahip olan engelli adaylar, kuraya katılmak için başvuruda bulunabilecekler.

Kura Başvuru Koşulları

2018 yılında yapılan kura kayıtlarının yapıldığı tarihten itibaren dört yıl geçerli olması nedeniyle, 2018-EKPSS'ye giren veya kura başvurusu bulunan adaylar, istedikleri takdirde 2020- EKPSS/Kura başvurularını yapabilecekler.

 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle