Kuyumcu Ve Çiçekçilerde Sevgililer Günü Yoğunluğu

Kuyumcu Ve Çiçekçilerde Sevgililer Günü Yoğunluğu

14 Şubat Sevgililer Günü’nde tüm yurtta olduğu gibi Yalova’da da vatandaşlar mağazalara akın ederken, en çok yoğunluk ise çiçekçilerde ve kuyumcularda yaşandı.

Vatandaşlar sevgililerine hediye almak için adeta birbirleriyle yarışırken, yoğunluk esnafın yüzünü güldürdü. Çiçekçiler ve kuyumcular başta olmak üzere hemen hemen her mağaza ‘Sevgililer Günü’ne özel indirimler yaptı. Sevgilisine 14 Şubat Sevgililer Günü için hediye almak isteyen vatandaşların çoğu hediye seçmekte zorlandı. Yalovalıların en çok akın ettiği yerler ise çiçekçiler oldu. Sevgiliye gönderilmek üzere satın alınan çiçeklerin başını ise gül ve orkide çekti. Sevgilisine hediye almak için çarşıya çıkan vatandaşlar “14 Şubat 'Sevgililer Günü' dolayısıyla sevdiğimize hediye almak için çarşıya çıktık. Umarız aldığımız hediyeyi beğenirler. Aslında önemli olan hediye almak değildir. Önemli olan onu unutmamak” dediler.

Kırmızı Gül ve Orkide de patlama oldu
Sevgililer Günü dolayısıyla satışlarda yoğunluk yaşandığını belirten çiçekçiler, “Sevgiler günü sebebiyle çiçek satışlarımızda büyük bir artış oldu. Sabahın erken saatlerinde başlayan çiçek satışları bizleri oldukça sevindirdi. Vatandaşlar en çok ilgiyi kutu güllere gösteriyor. Gülün tanesi 10 TL’den satışa sunuyoruz. Ayrıca bir adet orkide alana da bir adet gül hediye ediyoruz” dedi. Yetkililer buket çiçek ve orkide satışlarında da bu sene patlama olduğunu ifade etti.

Çiçekçiler satın alınan çiçeklerin sevgililer Gününde belirtilen adrese gönderildiğini ya da istenildiği gün teslim alınabildiğini de dile getirdiler.

Kuyumculara akın ettiler
14 Şubat Sevgililer Günü dolayısıyla sevgilisine altın takı almak isteyen vatandaşlar ise kuyumculara akın etti. Kuyumcular, “Vatandaşlar sevgilisine yada eşine altın takı almak için geliyor ancak parası yetmeyince alamadan gitmek zorunda kalıyorlar. Özellikle tektaş yüzük ve pırlantalar vatandaşların en çok ilgisini çeken takılar arasında yer alıyor. Ancak bu yıl geçen yıllara nazaran evli çiftlerimiz eşlerine set aldılar” dedi. Kuyumcular, tek taş yüzük fiyatlarının da 150-250 TL arasında değiştiğini ifade etti.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle