Kütüphanesiz Okul Kalmadı

29 Aralık 2022 08:10
Kütüphanesiz Okul Kalmadı

Yalova Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe Yalova’da kütüphanesiz okulun kalmadığını söyledi. Akmeşe kütüphanelerde ki kitap sayısının ise 148 bine ulaştığını dile getirdi.

Yalova’da ki okullara yönelik sürdürülen, “Kütüphanesiz Okul Kalmasın” Projesi ile ilgili bilgiler veren Yalova Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe projenin hedefine ulaştığı müjdesini verdi. Yalova’da kütüphanesi bulunmayan okulun olmadığının altını çizen Akmeşe, “Bu proje ile öğrencilerin kitaplara ulaşımını kolaylaştırmak, okul kütüphanelerini zenginleştirmek, kütüphanelerdeki kitap sayısını artırmak ve çocukları kitap okumaya teşvik etmeyi amaçlıyoruz.  Proje kapsamında Yalova’da ki okullarımızda 127 kütüphanenin yanı sıra 23 adet Z Kütüphaneyi hayata geçirdik. Böylece kütüphane sayısı 150'ye, kütüphanelerdeki kitap sayısı ise 73 binden 148 bine çıktı.

Yalova Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe bu çerçevede okul ziyaretleri de gerçekleştirerek kütüphaneleri inceledi. Kütüphanelerdeki çocuklarla sohbet eden Akmeşe onlarla birlikte kitap okumayı da ihmal etmedi.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle