Kurbanlıkların %90'ı Satıldı

Kurbanlıkların %90'ı Satıldı

Yalova Kurban Pazarına getirilen hayvanların %90'ı satıldı. Hayvan satıcıları vatandaşları ellerini çabuk tutmaları konusunda uyardı.

Kurban Bayramı öncesinde Elmalık Yolunda kurulan kurban pazarında kelimenin tam anlamıyla neredeyse kurbanlık hayvan kalmadı. Pazara getirilen binlerce hayvanın %90'ı satıldı. Çok az sayıda satıcıda kurbanlık kaldığını dile getiren hayvan satıcıları, "Bu yıl hayvan satışları son derece hızlı gerçekleşti. Kurban pazarına geldiğimiz günden beri neredeyse durmaksızın hayvan sattık. Şu anda kurban pazarında 100-200 hayvan ya var ya yok. İşini son güne bırakmayanlar karlı çıktı. Hayvan pazarında kalan hayvanların da ister istemez fiyatları yükseldi. Biz vatandaşların daha fazla beklemeden kurbanlık almalarını tavsiye ediyoruz" dediler.

Hayvan satıcısı Emrah Dinler, "Bu yıl son on yılın en hızlı kurban satışını yaptık. Ben yıllardır Yalova'ya hayvan getirir satarım. Çoğu yıllarda elimizde hayvan kalır satamazdık. Bu yıl bayrama daha 2 gün kala hayvan kalmadı. Elde kalan son 100-200 hayvanında bayramdan önce satılacağına eminiz" diye konuştu.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle