Kubbeli Cami Tamamen Yıkıldı

Kubbeli Cami Tamamen Yıkıldı

17 Ağustos Marmara Depreminde hasar gören ancak güçlendirme yapılarak yeniden ibadete açılan Kubbeli Cami’nin kısa bir süre önce yıkılmasına karar verilmişti. Başlatılan çalışmalar neticesinde caminin yıkım işlemi tamamlandı.

Kubbeli Cami’nin 17 Ağustos Marmara Depremi’nde minaresi yıkılmış bina kısmında da ağır hasar meydana gelmişti. Ardından yapılan güçlendirme sonrasında cami yeniden ibadete açılmıştı. O günden beri sürekli olarak hizmet veren cami korona virüs tedbirleri kapsamında cemaate kapatılmıştı. Bu esnada cami ile ilgili verilen riskli bina raporu sonrasında ise binanın yıkımına karar verildi. Kubbeli Caminin yıkım işlemine ise kısa bir süre önce başlandı. Cami ağır iş makineleri tarafından yapılan çalışma sonrasında ise tamamen yıkıldı. Yalova Müftülüğü ve Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği ise hayırseverleri caminin yapımına destek vermeye davet etti.

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Hüzün...

26 Temmuz 2020 02:07
Caminin yıkılması esnasında hüzünlenmemek mümkün değildi... Yıllar boyu, ne namazlar kılındı orada, kimler geldi kimler geçti... Caminin arsasını bağışlayan vatandaşımıza da Allah rahmet eylesin,mekanı cennet olsun.