“Koopbakkal” Projesi Yalova’da Hayata Geçiyor

17 Kasım 2022 09:05
“Koopbakkal” Projesi Yalova’da Hayata Geçiyor

Yalova Bakkallar Büfeciler ve Tekel Bayileri Odası Başkanı Sertan Şenol, zincir marketler karşısında zorlanan mahalle bakkalların, 2023 yılında itibaren, “Koopbakkal” projesi bünyesinde güç birliğine gideceğini duyurdu.

Yalova’da, “Koopbakkal” Projesi için kollar sıvandı. Adeta kentleri kuşatan zincir marketler karşısında ayakta durmakta zorlanan bakkallar çareyi Tarım Kredi Kooperatifleri destekli olarak hayata geçirilen projede buldu. Tarım Kredi Kooperatifleri Yalova’da ki bakkallara 132 üründen oluşan yelpazesi ile destek verecek. Bu sayede Tarım Kredi Kooperatifleri’nde satılan ucuz ürünlere mahalle bakkallarından da aynı kalite ve fiyata ulaşılabilecek. Koopbakkal Projesi hakkında bilgiler veren Yalova Bakkallar Büfeciler ve Tekel Bayileri Odası Başkanı Sertan Şenol proje sayesinde Tarım Kredi Kooperatiflerinde satılan ürünlerin artık mahalle bakkallarında da satılabileceğini duyurdu. Hayata geçirilen projenin bakkal esnafını desteklemeyi amaçladığını vurgulayan Şenol,  “Bakkallardaki ürün çeşitliliğini Tarım Kredi Kooperatif Market güvencesi ile arttırmak ve sosyal sorumluluk kapsamında bakkalların düşük maliyetle müşteri yelpazesini genişletmek için Koopbakkal Projesi’ni hayata geçiriyoruz. Tarım Kredi Kooperatifi bakkallarla anlaşma yapacak. Mahalle bakkalları artık Koopbakkal olacak. Tarım Kredi Kooperatiflerinde satılan 132 ürün satışa sunulacak. Proje daha şimdiden Yalova’da ki bakkal esnafımızı heyecanlandırdı. Proje ile hem mahalle bakkalları desteklenmiş olacak, hem de vatandaşlarımız Tarım Kredi Kooperatifi Marketlerindeki ucuz ürünlere mahallelerindeki bakkallardan ulaşma imkanı bulacaklar. Güvenilir ürünlerin bakkallar aracılığı ile nihai üreticiye ulaşması son derece önemli. Bu konuda Yalova’da tüm paydaşlar elini taşın altına koydu. Gıdanın her çeşidi, hem kalitesi, hem de uygun fiyatı ile bakkal esnafımız aracılığı ile vatandaşımıza ulaşacak” dedi.

Kredi desteği sağlanacak

Koopbakkal raflarında Tarım Kredi Kooperatif Marketlerinde satılan yaklaşık 132 adet temel gıda maddesi yer alacak. Koopbakkal raflarında yer alan ürünlerin raf fiyatları Kooperatif Market raf fiyatları ile aynı raf fiyatından satışa sunulacak. Proje içerisinde yer almak isteyen bakkallar başvuruları Kasım ayı itibarı ile elektronik ortamdan yapabilecek. İsteyenler ise Yalova Bakkallar Büfeciler ve Tekel Bayileri Odası’na başvurarak bilgi alabilecekler. Projede yer alacak Bakkallarda; Tek şubeli ve 75 ile 150 m2 arasında büyüklüğe sahip olması, bakkal geçmişinin en az 5 yıl olması, bakkal ruhsatının kendisi ya da eşinin üzerinde olması, bakkalda alkol satışının olmaması şartları aranacak. Ayrıca projeye dahil olmak isteyen fakat finansal desteğe ihtiyacı olan bakkallarımıza Halkbank tarafından uygun koşullarda kredi desteği sağlanacak.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle