Konya’da 1 ve 2. Lig maçları sona erdi

31 Ağustos 2022 10:27
Konya’da 1 ve 2. Lig maçları sona erdi

Türkiye Satranç Federasyonu ve Selçuklu Belediyesi iş birliğinde 21-28 Ağustos 2022 tarihleri arasında Konya Selçuklu Kongre Merkezi’nde düzenlenen Türkiye Satranç Birinci ve Türkiye Satranç İkinci Ligi ödül töreninin ardından sona erdi.

İlimizi 1. Ligde Yalova Belediyespor, ikinci ligde ise Altınkale Satranç Spor Kulübü temsil etti.

9 tur boyunca birbirinden heyecanlı ve zorlu maçlara sahne olan Türkiye Satranç Birinci Ligi’nde şampiyon Hukukçu Fenerbahçeliler Spor ve Kültür Kulübü Derneği olurken ikinci Apaydın Satranç ve Spor Kulübü Derneği, üçüncü ise Beyazkale Satranç Evi Spor Kulübü Derneği oldu. Dereceye giren takımlar gelecek yıl bir üst lig olan Türkiye İş Bankası Satranç Süper Ligi’ne katılma hakkı kazandı.

Türkiye Satranç İkinci Ligi’nde ise şampiyonluğu elde eden takım Seyhan Belediye Spor Kulübü Derneği olurken ikinci Güzelbahçe Altyapı Satranç Gençlik ve Spor Kulübü Derneği üçüncü Bursa Deneyim Spor Kulübü Derneği dördüncü de Alaçatı Satranç Gençlik ve Spor Kulübü derneği oldu. Dereceye giren takımlar gelecek yıl bir üst lig olan Türkiye Satranç Birinci Lig’ine katılma hakkı kazandı. 

Temsilcilerimizden Yalovaspor 1. Ligde 12. Sırayı aldı. Altınkale Satranç Spor Kulübü ise 9. Turdaki başarısıyla ligde kalmayı başardı. Yalova Belediyespor’un tecrübeli ismi Misratdin Iskandarov Masa-1’de Türkiye birinciliğini kazandı.

Konya Selçuklu Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen ödül törenine Federasyon Başkanımız Gülkız Tulay, Başkanvekilimiz Aşkın Keleş, Asbaşkanlarımız Ömer Asım Ötegen, Halil Hilmi Darı, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Aykut İlker Mete, Medine Boz, Ali Ümit Şifaver, Temsilcilikkler Koordinasyon Kurulu Başkanımız Mustafa Eroğlu, MHK Asbaşkanlarımız Mustafa İmamoğlu, Harun Küçükkılınç sporcular veliler ve kulüp temsilcileri katıldı.

“Liglerimizin gücü giderek artıyor”
Ödül töreninde konuşma yapan Başkanımız Gülkız Tulay liglere katılım gösteren tüm takımlarımızı tebrik ederek,”Türkiye Satranç Birinci Ligi ve İkinci Ligi ilk günden son güne kadar çekişmeli ve zorlu maçlara sahne oldu. Heyecan hep yüksekti. Mücadele etmek,şampiyon olmak kupa madalya kazanmak kadar da önemlidir. Takımlarımız son ana kadar mücadelelerini sürdürürdüler. Liglerimizde takımlar her yıl daha da güçlünerek yer alıyor, her yıl mücadele daha da zevkli bir hale geliyor. Şampiyon olan ve bir üst lige çıkan takımlarımızı tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

 

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle