Kocadere Köyü Sağlık Evi Onarılıyor

20 Ekim 2021 09:49
Kocadere Köyü Sağlık Evi Onarılıyor

Kocadere Köyü’nde bulunan Sağlık Evi’nin bakım ve onarım çalışmaları İl Özel İdaresi tarafından yapılmaya başlandı. Yalova İl Genel Meclis Başkan Vekili Murat Kaya da çalışmaları yerinde inceledi.

Yalova İl Özel İdaresi köylerdeki çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Çınarcık ilçesine bağlı Kocadere Köyü’nde yer alan Sağlık Evi de bakıma alındı. Sağlık Evi’nde yapılması gereken çalışmaların tespitinin yapılması sonrasında düğmeye basıldı. Ardından bakım ve onarım çalışmalarına başlanarak eksiklikler bir bir tamamlanmaya başlandı. Çalışmaları yerinde görmek adına köye giden Yalova İl Genel Meclis Başkan Vekili Murat Kaya ise incelemelerde bulunarak bilgi aldı. Sağlık hizmetlerinin öneminin ne denli büyük olduğunu ifade eden Kaya, “Eğitim ve sağlık yatırımlarını çok önemsiyoruz. Bu anlamda köylerimizin okullarında ve sağlık evlerinde meydana gelen sorunların ortadan kaldırılmasında çok hassas davranıyoruz. Kocadere Köyümüzün Sağlık Evi de oldukça yıpranmış, bakım ve onarıma ihtiyaç duyar hale gelmişti. Biz de gerekli kararları alarak çalışmalara başladık. Kısa süre içerisinde köyümüze modern ve kesintisiz sağlık hizmeti sunulmaya kaldığı yerden devam edecek” dedi.

İl Özel İdaresi ve İl Genel Meclisi’ne teşekkür eden Kocadere Köyü Muhtarı Volkan Vural ise, “Köy halkımıza sağlık hizmeti sunan bu Sağlık Evi bizler açısından çok önemli. Sağlık Evi’nin bakım ve onarımdan geçmesi gerekiyordu. Biz de durumu Yalova İl Genel Meclis Başkan Vekili Murat Kaya’ya bildirdik. İl Genel Meclisi’ne gelen konu kabul edildi ve İl Özel İdaresi de vakit kaybetmeden çalışmalara başladı. İl Özel İdaresi ve İl Genel Meclisi üyelerimize özellikle de Yalova İl Genel Meclis Başkan Vekili Murat Kaya’ya çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle