“Kimsenin Ekmeği, Vatandaşın Can Güvenliği İle Oynayamazsınız”

“Kimsenin Ekmeği, Vatandaşın Can Güvenliği İle Oynayamazsınız”

Ak Parti Yalova Belediye Başkan Adayı Yusuf Ziya Öztabak, asansörlerin uygunluk belgelerini kontrol ederek teknik inceleme yetkileri feshedilen Makina Mühendisleri Yalova Temsilciliğini ziyaret etti.

Temsilcilikte gerçekleşen buluşmada, MMO Yalova İl Temsilciliği Yürütme Kurulu Başkanı Kazım Demirtaş, kendilerini ziyarette bulunan Öztabak'a sorunlarını anlattı. Demirtaş, mevcut belediye yönetiminin makina mühendislerince kentteki asansörlerin periyodik bakım ve uygunluk belgesi verme yetkisini tek taraflı olarak fesh ettiğini iddia etti. Sözleşmenin halen sürmesine rağmen feshin hukuksuz olduğunu belirten Demirtaş, kendilerinden alınan yetkinin ise mevcut belediye yönetimine yakınlığı ile bilinen bir Milletvekilinin tanıdık firmasına verilerek tarifedeki en yüksek tavan fiyattan ödeme yapıldığını belirterek Öztabak'tan destek istedi.

"Mühendislerimiz İşsiz Bırakıldı"

Demirtaş'ın kendisine yetkilerinin fesh edilmesinin ardından mühendis arkadaşlarının da işsiz kaldığını hatırlattığı Ak Parti Yalova Belediye Başkan Adayı Yusuf Ziya Öztabak, 'Böyle bir durumun, iddianın kabulü söz konusu olamaz. Başkasına çıkar sağlayacağım diye hukuksuzluk yapamazsınız. Tek taraflı fesih ile insanların ekmeği, vatandaşın can güvenliği ile oynayamazsınız. Eğer bir anlaşmazlık var ise oturulur konuşulur. Göreve başlayacağımız Nisan ayında gerekirse bahsi geçen firma ile anlaşmayı karşılıklı fesh eder, yetkiyi tekrar size iade ederiz.' diye konuştu.

"Kenti Akademik Odalar İle Yöneteceğiz"

TMMOB Makina Mühendisleri Yalova İl Temsilciliği Yürütme Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Kazım Demirtaş'ın oda rozeti de taktığı Öztabak, 'Yalova'yı artık geri kalmışlığından ve kara bahtından kurtararak icraatlarımız ile yeniden kavuşturma vakti gelmiştir. Gelişmiş ve geleceğe emin bakan Yalova'yı akademik odalar ve vatandaşlarımız ile hep birlikte yeniden ayağa kaldıracağız.' dedi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle