Kent Kupası’nda Heyecan Devam Ediyor

15 Eylül 2022 09:34
Kent Kupası’nda Heyecan Devam Ediyor

Yalova Şehir Oyunları Kent Kupası kapsamında düzenlenen bisiklet yarışması hem nefes kesti hem de renkli görüntülere sahne oldu.

Organizasyon gençleri zararlı alışkanlıklardan korumak sporu bir yaşam biçimi haline getirmek ve Yalova’da gelenekselleşmiş bir spor kültürünü tesis etmek için, Yalova Kent Konseyi Gençlik Meclisi, Yalova Belediyesi, Yalova İl Özel İdaresi ve Gençlik ve Spor Bakanlığı Yalova İl Müdürlüğü işbirliği ile gerçekleştirilen yarışmalarda sporcular kendileri için hazırlanan parkurda pedal bastı.

Yalova Bisiklet İl Temsilciliği’nin katkılarıyla sporcular 14-17 yaş, 18-29 yaş ve 30 yaş üstünde ter döktüler.

15 Temmuz Demokrasi Ve Cumhuriyet Meydanında biten yarışmaların ardından dereceye giren sporculara kupa ve madalyalarını Yalova protokolü takdim etti.

14-17 yaş kategorisinde birinciliği Baran Karadağ kazandı. Bu kategoride ikinci Bedirhan Onur Şeker,  üçüncü ise Ahmet Emin Akar oldu. 18-29 yaş kategorisinde Tuğrul Atakan Demirtaş şampiyon olurken, Engin Utku Irmak kürsünün ikinci, Murat Can Öztoprak’ta üçüncü basamağında yer aldı.

Nefes kesen mücadeleye sahne olan 30 yaş üstünde birincilik Oğuz Irmak’ın oldu. İkinci sırada Raif Kaş üçüncü sırada da Mustafa Ödem yer aldı.

 

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle