“Kent Kupası” Kupası Çekildi

27 Ağustos 2022 10:17
“Kent Kupası” Kupası Çekildi

Yalova Belediyesi, Yalova İl Özel İdaresi, Yalova Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Yalova Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin düzenlediği “Yalova Şehir Oyunları Yalova Kent Kupası” organizasyonu futbol müsabakalarıyla başlıyor.

26 Ağustos Cuma günü Fatih Halı Saha Tesisleri’nde oynanacak açılış maçında futbol turnuvasında yer alacak kurumların müdürlerinin oluşturacağı karma takımlar 18:00-19:00 saatleri arasında gösteri maçıyla Yalova Kent Kupası’nın başlangıcını yapacaklar.

Bu maçın ardından İl Milli Eğitim Müdürlüğü-Yalova Karadenizliler Derneği, Hava Meydan Komutanlığı-Yalova Belediyesi Personel A.Ş. ve Aile Sosyal Politikalar Yalova İl Müdürlüğü-İl Jandarma Komutanlığı takımları karşı karşıya gelecek.

Kurumlar arası futbol müsabakalarına sadece kamu kurumları, dernekler, Vakıf ve Kent Konseyi’ne üye tüm kurumlar yer alırken 3x3 Basketbol, Bocce ve Dart, Yürüyen Köşk Koşusu, Yüzme ve Bisiklet branşlarında ise katılım gösteren herkes ter dökebilecek.

Yalova Kent Konseyi Gençlik Meclisi konuyla ilgili olarak,”Yalova Kent Kupasıyla vatandaşlarımızı sporla buluşturuyoruz. Bu etkinlik; gençlerimizi zararlı alışkanlıklardan korumak sporu bir yaşam biçimi haline getirmek ve Yalova'da gelenekselleşmiş bir spor kültürünü tesis etmek için Yalova Kent Konseyi Gençlik Meclisi, Yalova Belediyesi, Yalova İl Özel İdaresi ve Gençlik Ve Spor Bakanlığı Yalova İl müdürlüğü işbirliği ile gerçekleştirilecektir. Haydi Yalova, kent kupasına katıl geleceğe sağlıklı koş” açıklamasında bulundu.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle