“Kendinizi Komik Duruma Düşürüyorsunuz”

“Kendinizi Komik Duruma Düşürüyorsunuz”

AK Parti Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş, CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak’ın Yalova Belediyesi açıklamasına Twitter hesabı üzerinden cevap verdi.

“Yalova Belediyesi Genel Sekreterimiz serbest bırakıldı” şeklinde açıklama yapan Öztrak’a cevap veren Büyükgümüş, “Bu gibi mesnetsiz açıklamalar kamuoyunu yanlış bilgilendirmenize neden olduğu gibi sizi de komik duruma düşürmektedir” dedi.

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztırak Yalova Belediyesi’nde devam eden yolsuzluk soruşturması kapsamında bir açıklama yaparak, “Yalova Belediyesi genel sekreterimiz serbest bırakıldı. Belediye başkanımızla ilgili bir suçlama henüz intikal etmedi. Olacağını da sanmıyoruz, Yalova belediye başkanımız, belediyede olan usulsüzlüğü kendi ihbar etmiş zaten” demişti.

Öztrak’ın bu açıklamasına AK Parti kanadından cevap gecikmedi.  AK Parti Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş Twitter hesabı üzerinden bir açıklama yaparak CHP’yi halkı kandırmakla suçladı. Büyükgümüş açıklamasında şu sözlere yer verdi, “CHP Parti Sözcüsü Sayın Faik Öztrak'ın dünkü basın toplantısında Yalova'yla ilgili yaptığı açıklamayı hayretle karşıladım. Yalova Belediyesi Genel Sekreteri'nin yolsuzluk soruşturmasında serbest bırakıldığını iddia ediyor. Fakat böyle biri yok. Çünkü Yalova, büyükşehir statüsünde bir il olmadığı için belediyesinin genel sekreteri de bulunmuyor. Yaşananlar' çarpıtarak, işinize geldiği gibi sunarak başta partililerinize haksızlık yapmış oluyorsunuz. Ortada genel sekreter yokken CHP sözcüsü bir yalan ortaya atıyor. Yandaş medyası ise sorgulamadan bunu servis ediyor.  Sürecin başından itibaren konunun yargı sürecinde olduğunu, hakim ve savcıların işi olduğunu söylüyoruz. Bu gibi mesnetsiz açıklamalar kamuoyunu yanlış bilgilendirmenize neden olduğu gibi sizi de komik duruma düşürmektedir”

 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle