Kendi Özel Aracını Makam Aracı Yaptı

Kendi Özel Aracını Makam Aracı Yaptı

Yalova Belediyesi’nde tasarruf tedbirlerini devreye sokan Yalova Belediye Başkanı vefa Salman belediye tarafından kiralanan makam aracını iade etti.

Salman eşinin üzerine kayıtlı özel aracını belediyeye getirerek makam aracı yaptı. Salman geçen dönemde olduğu gibi bu dönemde de cep telefonu ücretlerini de belediyeye ödetmeyip kendisi ödemeyi tercih etti.

  Tüm yurtta belediyelerin ekonomisinin konuşulduğu bir dönemde tercihini yine halktan yana kullanan Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, kiralık olarak kullanılan makam aracını firmaya iade ederek eşinin üzerine kayıtlı olan şahsi aracını kullanma kararı aldı. Belediyedeki başkan yardımcıları ve müdürlere de tasarruf yapılması için talimat veren Salman bu anlamda ki ilk adımı bizzat kendi atarak ülkeye de örnek oldu. Kendi için değil kenti için çalışmak üzere bu göreve talip olan her Başkan’ın aynı kararı alacağını inandığını belirten Başkan Salman, “Yalova olarak örnek olmaya devam edeceğiz” dedi.

Kendi Şahsi Aracını Kullanacak

  “Devir, tasarruf devri” diyen Başkan Salman; “Geri bıraktığımız 5 yıllık süreçte Yalova’da hayata geçirdiğimiz birçok uygulama örnek alındı.  Hep halkımızın, belediyemizin çıkarları doğrultusunda kararlar almaya özen gösterdik. Belediye’nin bütçesini kendi bütçemiz gibi düşünerek planladık ve harcadık. Son günlerde belediyelerin ekonomileri ve yapılan harcamalar gündemde. Biz asla ‘Devletin malı deniz’ düşüncesi içerisinde olmadık. Böyle bir dönemde yine örnek olalım istedik. Çünkü biz bu göreve kendimiz için değil kentimiz için, halkımız için talip olduk. Ülkemizde ekonomi kötü durumda. İşsizlik artmış durumda. İnsanlar tasarrufun peşinde. Bizde belediye olarak böyle davranmalıyız. Bunu da bu belediye ailesinin reisi olarak ilk ben başlatmalıyım. Bu nedenle kullanmakta olduğum kiralık olan makam aracımı firmaya bugün itibariyle iade ediyorum. Bundan sonra eşim Dilek Salman adına kayıtlı olan şahsi aracımızı kullanacağım. Şartlar düzelene kadar da bu böyle olacak” dedi.

5 Yıl Cep Telefonunu Kendi Cebinden Ödemişti

  Makam aracını iade eden Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, 2014-2019 Belediye Başkanlığı döneminde yasal hakkı olmasına rağmen cep telefonu faturasını belediyeye ödetmeyerek 5 yıl boyunca kendi cebinden karşılamıştı. Bir dönem mecliste yüksek telefon faturaları konuşulurken Başkan Salman, yaptığı bu hareketle halkın takdirini toplamıştı.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle