Kaymakamlara Veda Yemeği

Kaymakamlara Veda Yemeği

Yalova Valisi Tuğba Yılmaz yayınlanan kararname ile başka illere ataması yapılan ilçe kaymakamları onuruna bir yemek düzenledi.

Vali Yılmaz kaymakamlara verdikleri hizmetlerden dolayı teşekkür edip plaket takdim etti. Son kararnameyle Yalova'nın ilçelerinde görev yapan Kaymakamlara Valilikçe düzenlenen yemekle veda gerçekleşti.

Kaymakamlar onuruna düzenlenen veda yemeğine, Yalova Valisi Tuğba Yılmaz ve eşi Çelebi Yılmaz’ın yanı sıra, Vali Yardımcısı Yıldırım Uçar, Doğubeyazıt Kaymakamlığına atanan Altınova Kaymakamı Zafer Engin, Çubuk Kaymakamlığına atanan Armutlu Kaymakamı Uğur Sezer, Sur Kaymakamlığına atanan Çınarcık Kaymakamı Abdullah Çiftçi, Çiftlikköy Kaymakamı Cengiz Karabulut, Termal Kaymakamı Rümeysa Sena Kurt, İl Emniyet Müdürü Mehmet Hakan Fındık ve İl Jandarma Albay Ali Gemalmaz katıldı.

Yemek sonrasında Vali Yılmaz, tayini çıkan Kaymakamlara görev süreleri boyunca yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür ederek plaket sundu. Yılmaz kaymakamlara yeni görev bölgelerinde başarılar da diledi.

Yeni kaymakamlar göreve başlayacak
Diğer yandan tayini çıkan ilçe kaymakamlarının ilden ayrılmaları sonrasında yeni kaymakamlar görevlerine başlayacaklar. Altınova Kaymakamlığına  Malatya Vali Yardımcısı Regaip Ahmet Özyigit, atandı.

Altınova Kaymakamı Regaip Ahmet Özyiğit Kimdir

Ankara'da 1979 yılında dünyaya gelen Özyiğit, ilk, orta ve lise tahsillerini Ankara'da tamamladı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nden mezun olan Özyiğit, evli ve 2 çocuk babasıdır. İlk, orta ve lise tahsillerini Ankara'da tamamladı.1996 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nü kazanarak 2000 yılında mezun oldu.2001 yılında Kaymakamlık görevini kazanarak, Dursunbey ve Balya ilçelerinde Kaymakamlık vekaletinde bulundu. Daha sonra Şalpazarı, Hazro, Şiran ve Seydişehir Kaymakamlık görevlerini yaptı. Son olarak Malatya Vali Yardımcıılığına atanan Regaip Ahmet Özyigit,, Altınova Kaymakamlığına getirildi.

Termal Kaymakamı Vehbi Bakır kimdir

İçişleri Bakanlığından, 2018 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesiyle 471 mülki idare amirinin yerinin değiştirildiği 1 Eylül tarihli resmi gazetede yayınlandı. Kararnameye göre, Termal ilçesine Datça Kaymakamı Vehbi Bakır Atandı

1975 Artvin-Yusufeli doğumlu olan Kaymakam Vehbi Bakır, ilk ve orta öğretimini Artvin-Murgul, Lise öğrenimini Kars Anadolu Öğretmen Lisesi, Lisans Eğitimini Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Yüksek Lisans Eğitimini ise Kamu Hukuku alanında Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde tamamladı. Ankara ve Artvin Barolarında Avukatlık stajını tamamlayan Kaymakam Vehbi Bakır, 2001 yılında Kaymakam adayı olarak Afyonkarahisar'da göreve başlamıştır. 2003-2004 yıllarında İngiltere'de dil eğitimini alan Kaymakam Bakır,  Mayıs 2005 yılından itibaren sırasıyla; Ağlasun Kaymakamlığı, Sason Kaymakamlığı, Batman Vali Yardımcılığı, Savur Kaymakamlığı, Bismil Kaymakamlığı görevlerinde bulundu. Datça'da kaymakam olarak görev yapan Bakın son kararnameyle Termal ilçesine atandı.

Çınarcık Kaymakamı Soner Kırlı Kimdir?

 İçişleri Bakanlığından, 2018 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesiyle 471 mülki idare amirinin yerinin değiştirildiği 1 Eylül tarihli resmi gazetede yayınlandı. Kararnameye göre Çınarcık ilçesine Malazgirt Kaymakamı Soner Kırlı atandı. Malazgirt Kaymakamı Soner Kırlı aynı zamanda, Malazgirt Belediye Başkanı Halis Coşkun’un İçişleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırılmasının ardından Belediye Başkanvekili olarak atanmıştı.

1984 Yılında Aksaray'ın Eskil ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Konya'da yaptı. 2006 Yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü'nden mezun oldu. İlk olarak 2006 yılı Aralık ayında Kültür ve Turizm Bakanlığı'nda uzman yardımcısı olarak göreve başladı.2008 Yılında Kaymakamlık görevine başladı ve Konya Adayı olarak Akşehir Kaymakamlık Refikliği yaptı. Teftiş stajını Çanakkale'de yapan Sayın Kırlı, Afyonkarahisar Sinanpaşa'da (Sincanlı) 8 ay Kaymakam vekilliği sonrası. Amerika Birleşik Devletleri'nin Virjinya Eyaleti'nin Richmond şehrinde 1 yıl yabancı dil eğitimi aldı ve ABD'nin idari yapısı konusunda bilgi sahibi oldu. Dört ay Kaymakamlık Kursu'nu takiben 21 Şubat 2011 tarihinde Akören Kaymakamlığı görevine başladı.Burada süren 2,5 yıllık başarılı görevinin ardından Tunceli Çemişgezek İlçesi Kaymakamlığına atandı.Daha sonra Malazgirt İlçe Kaymakamlığına atanan Kaymakam Soner Kırlı evli ve iki çocuk babasıdır.

Armutlu Kaymakamı Abdulselam Öztürk, Kimdir?

Armutlu ilçesine; Van'ın Başkale Kaymakamı Abdulselam Öztürk, atanırken, Armutlu Kaymakamı Uğur Sezer Çubuk kaymakamlığına atandı.

İçişleri Bakanlığından, 2018 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesiyle 471 mülki idare amirinin yerinin değiştirildiği 1 Eylül tarihli resmi gazetede yayınlandı. Kararnameye göre Armutlu ilçesine; Van'ın Başkale Kaymakamı Abdulselam Öztürk atandı.Başkale Kaymakamı Abdulselam Öztürk , aynı zamanda,Başkale Belediye Başkanı İhsan Güler'in İçişleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırılmasının ardından yerine Kaymakam Abdulselam Öztürk Belediye Başkan Vekili olarak görev yapıyordu.

1980 tarihinde Ankara’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Ankara’da tamamladıktan sonra 2003 yılında Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nin Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. Memuriyet hayatına 2005 yılında Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı’nda Vergi Denetmen Yardımcısı olarak başladı. 2006 yılında İçişleri Bakanlığı’nın açmış olduğu Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak mülki idare amirliği mesleğine Kırıkkale Kaymakam Adayı olarak başladı. Tokat’ın Almus İlçesinde Kaymakam Vekilliği görevinde bulunduktan sonra İçişleri Bakanlığı’nca bir yıllığına Fransızca dil eğitimi için Fransa’ya gönderildi.  Türkiye Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) 40. Dönem “Kamu Diplomasisi Eğitim Programı”ndan başarıyla mezun oldu. Bu eğitimin ardından İçişleri Bakanlığı tarafından verilen kaymakamlık kursundan sonra sırasıyla Bilecik İnhisar, Gümüşhane Kürtün, Kastamonu Abana kaymakamlıkları, gönüllü olarak Şanlıurfa Suruç'ta  geçici göçmen kamplarının kurulması çalışmalarında vali yardımcısı olarak görev yaptı.  2015 yılında Van Başkale Kaymakamı olarak atanan Abdulselam Öztürk 23.01.2017 tarihinden beri Başkale Belediye Başkan Vekili olarak da görev yapmaktadır.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle