“Kayıp Yılları Telefi Edeceğiz”

“Kayıp Yılları Telefi Edeceğiz”

Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, CHP’den AK Parti’ye geçen Yalova Belediyesi’nin ihtiyaç duyulan hizmetleri daha iyi ve kesintisiz sunacağını dile getirdi. Tutuk, “Yalova’nın kaybettiği 10 yılı telafi edeceğiz” dedi.

Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk Yalova Belediyesi hizmetlerinin daha iyi noktalara getirilmesi, borçlarından arındırılması ve modern bir işleyişe kavuşturulması için çalıştıklarını belirtti. Yalova’nın CHP döneminde neredeyse 10 yılını kaybettiğini belirten Tutuk, “Yalova, belediyenin CHP’ye geçmesi sonrasında neredeyse çiçek dikmek, ağaç budamak ve duba dikmek dışında hizmet alamadı. Oysa bu ilin çok öncelikli ihtiyaçları var. Yalova’nın trafik sorununu dahi CHP’li belediye döneminde, AK Parti’nin gayretleri ile yapılan köprülü kavşakla biz çözdük. Yalova Belediyesi şu anda AK Parti tarafından idare ediliyor. Yalova bu süreçte hizmet görecek. İlin kayıp yıllarının telafi edilmesi için olanca gücümüzle çalışacağız. Önümüzde atılması gereken önemli adımlar var. Bunlar bir planlama çerçevesinde atılacak. Yalova halkı hizmetlerin en güzelini hak ediyor. Dolayısıyla biz de bunun için buradayız” dedi.

Kentsel Dönüşüm şart
Yalova’nın en sorunlu noktalarından birisi durumundaki Bağlarbaşı Mahallesi’nde yıllardır yılan hikayesine dönen Kentsel Dönüşüm’e de değinen Tutuk, “Bu mahallede kentsel dönüşümün acilen hayata geçirilmesi lazımdır. Burada ki insanlarımızın mağduriyeti var. Mahallemizle ilgili planlamalar büyük oranda tamamlanmış durumda. Konuyu ilerleyen dönemde ilgili bakanlıklarla istişare edecek ve burada atılması gereken ne adım varsa atacağım” diye konuştu.

Umarız suç yoktur
Yalova Belediyesi’nde yaşanan zimmet, yolsuzluk ve görevi kötüye kullanma konularına da değinen Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk,Yaşanan süreci hepiniz biliyorsunuz. İdarî yargının yürüttüğü bu soruşturma bizim açımızdan da üzüntü verici bir durumdur. Suçun varlığı, yokluğu hukuk konusudur. Umarım suç yoktur.  Bahse konu arkadaşlar da bir an önce aklanırlar. Yargı bu konuda en doğru kararı verecektir. Biz Yalova’nın da Yalova Belediyesi’nin de adının bu tip olaylarla anılmasından mutsuzuz” diye konuştu.

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle

OKAN KAYA

17 Mart 2020 14:09
YENİ BAŞKANIMIZ YALOVAMIZA HAYIRLI OLSUN BAĞLARBAŞI MAHALLESİ KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESINI HEYECANLA TAKİP EDECEĞİZ HAYIRLI UĞURLU OLSUN ÇOK GEÇ KALINMIŞ BİR PROJEYDİ EVLER YIKILIYOR İNSANLAR TEDİRGİN VAZİYETTE