Karatede Yüksektepe Ve Takımından Dünya Şampiyonluğu

15 Eylül 2022 09:33
Karatede Yüksektepe Ve Takımından Dünya Şampiyonluğu

Çekya’nın Pardubicce'de düzenlenen Dünya Shotokan Karate Şampiyonası’nda Muhammet Ali Delioğlu ve Ümit Öztürk’le birlikte mücadele eden Çiftlikköy Belediyespor Antrenörü Halil İbrahim Yüksektepe’nin takımı, kumitede dünya şampiyonu olurken, katada da dünya ikinciliğini elde etti.

9-11 Eylül tarihleri arasında Çekya’da yapılan Dünya Shotokan Karate Şampiyonası’na 42 ülkeden 1600 sporcu katıldı. Turnuvada Muhammet Ali Delioğlu, Halil İbrahim Yüksektepe, Ümit Öztürk ve Muzaffer Yeşilyurt dörtlüsü ile Veteranlar Takım Kumitede mücadele eden ekip, Çekya, Azerbaycan ve Çekya B takımlarını ard arda devirerek dünya şampiyonluğuna ulaştı.

Veteranlar Takım kata kategorisinde ise Muhammet Ali Delioğlu, Halil İbrahim Yüksektepe ve Ümit Öztürk üçlüsü, Azerbaycan, İtalya, Fransa, Çekya ve Türkiye B takımlarıyla yaptığı mücadelede dünya ikinciliğini elde etti.

Başkan Silpagar’dan Tebrik

Turnuva sonrasında Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar da, Çiftlikköy Belediyespor Karate Takımı Antrenörü ve veteran karate sporcusu Halil İbrahim Yüksektepe ile bir araya gelerek tebriklerini iletti. Başkan Silpagar, Yüksektepe’nin aktif sporculuk yaşamında pek çok kez Avrupa ve Dünya şampiyonalarında Türk bayrağını gururla dalgalandırdığını ve kürsüde yer aldığını ifade ederek, “Başarılarının devamını diliyorum, hayatını sporla geçiren başarılı antrenör ve sporcumuz hem kendisi, hem de öğrencileriyle birlikte bizlere daha pek çok gurur yaşatacak inşallah” diye konuştu.

 

 

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle